Ve StarDance se dnes změnila porota. Soutěž opustil Josef Maršálek!

StarDance

Autor: Markéta Dosedělová

2. prosince 2023 20:20 | Aktualizováno: 2. prosince 2023 22:19

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

Dvanáctou řadu StarDance prozatím opustili herec David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná, jeho kolegyně Ivana Chýlková a dřívější porotce Jan Tománek, zpěvák a muzikant Richard Krajčo a jeho slovenská taneční partnerka Dominika Rošková, Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti a minule Marek Adamczyk s Lenkou Norou Návorkovou.

Minulý večer byl benefiční a nevypadl nikdo. Porota přesto tanečníky bodovala, a místy opravdu velmi vysoko. Jako první zatančili slowfox Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. Porota jim vytkla chyby v pohybu, ocenila ale postavení a udělila jim 19 bodů. Josef Maršálek s Adrianou Maškovou zatančili paso doble. Porotě se nelíbila práce s nohama a za tanec udělila 21 bodů.

Rumba se Ivě Kubelkové a Martinu Prágrovi povedla natolik, že porota neměla téměř co vytknout. Ocenila ji dokonce 29 body. Eva Adamczyková s Jakubem Mazúchem zatančili paso doble, které bylo ještě lepší, než předchozí tanec, a vysloužilo si maximum, tedy 30 bodů. Dariju Pavlovičovou a Dominika Vodičku porota ocenila za posun a ladnost. Jejich rumba jim vynesla 28 bodů. 

Dnes večer zatančili jako první Eva Adamczyková s Jakubem Mazúchem. Jejich quickstep měl podle porotců rytmické nedostatky a padlo za něj 27 bodů. Iva Kubelková a Martin Prágr zatančili slowfox, který postrádal plynulost. Porota za něj proto udělila 25 bodů.

Josef Maršálek s Adrianou Maškovou zatančili quickstep, porotě se ale nelíbily kroky a vypadávání z rytmu, udělila proto jen 20 bodů. Vavřinec Hradilek s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou zatančili cha chu, které podle poroty chyběl celkový pohyb těla. Pár si za tanec odnesl 23 bodů.

Jako poslední zatančila Darija Pavlovičová a Dominik Vodička. Na hodnocení jejich slowfoxu se porota neshodla, nelíbily se jí otočky, a tak padly dvě desítky, ale jedna osmička. Pár si tak odnesl 28 bodů. Vysoké hodnocení následně překonala Eva Adamczyková s Jakubem Mazúchem, kteří ve druhém kole zatančili s tanečním souborem současný tanec. Ten porotu uchvátil natolik, že za něj udělila 30 bodů.

Iva Kubelková a Martin Prágr zatančila podle poroty současný tanec se skupinou bez větších nedostatků, přesto kvalit předchozího vystoupení nedosahoval, a tak za něj padlo 27 bodů. Jako další předvedli skupinový tanec Josef Maršálek s Adrianou Maškovou, za který si odnesli 24 bodů.

Vavřinec Hradilek zatančil podle porotců s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou svůj nejlepší tanec ve StarDance. Porota za jejich skupinový tanec udělila 27 bodů. Poslední skupinový tanec předvedli Darija Pavlovičová a Dominik Vodička, kteří si za něj odnesli 29 bodů. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

Letošní ročník soutěže stejně jako v minulosti moderují Marek Eben a Tereza Kostková, výkony celebrit a jejich tanečních partnerů ale letos hodnotí pouze tři porotci, a sice Zdeněk Chlopčík, Richard Genzer a Tatiana Drexler, která ale onemocněla a dnes večer ji vystřídal Václav Kuneš.

V porotě se letos neobjevil Jan Tománek, který naopak tančil, a to s herečkou Ivanou Chýlkovou. Pekař Josef Maršálek utvořil pár s Adrianou Maškovou. Herci a zpěvákovi Richardu Krajčovi byla přidělena Dominika Rošková, olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek se pokusí rozšířit svou sbírku vavřínů s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. David Prachař se na parketu objevil se Zuzanou Dvořákovou Šťastnou.

V sestavě dvanácté řady je i jeden manželský pár, televize jej samozřejmě rozdělila. Olympijská vítězka na snowboardu Eva Adamczyková (za svobodna Samková) si zatančí s Jakubem Mazúchem, její manžel Marek Adamczyk tančí s Lenkou Norou Návorkovou. Moderátorce a modelce Ivě Kubelkové přihrál osud Martina Prágra. Herečku Dariju Pavlovičovou provádí televizním parketem Dominik Vodička. Zpěvačka Tereza Mašková spojila síly s Danielem Kecskemétim.

Témata: StarDance