Ve Francii zadrželi známého spisovatele! Měl znásilnit expartnerku!

Frédéric Beigbeder

Autor: Libor Frýdl

12. prosince 2023 21:59

Francouzská policie v úterý zadržela známého spisovatele Frédérica Beigbedera a podrobila jej výslechu v souvislosti s obviněním ze znásilnění.  

Prokurátor Radolphe Jatty potvrdil, že výslech 58letého spisovatele začal dnes ráno. Odmítl uvést, jakému obvinění Beigbeder čelí, ale citované zdroje uvedly, že jeho bývalá partnerka ho obvinila ze znásilnění.

Žena, se kterou udržoval Beigbeder vztah několik měsíců, na něj podala trestní oznámení v létě, uvádí zpravodajský web Franceinfo. Údajně uvedla, že měla v nejmenovaném hotelu s Beigbederem nejprve dobrovolný styk a později ve stejnou noc s ním měla styk nedobrovolně.

V roce 2008 byl Beigbeder zadržen v Paříži za konzumaci a přechovávání kokainu. Spisovatel později uvedl, že kokain užívat přestal a nazval ho "drogou pro staré nudné lidi". Jatty uvedl, že tentokrát jeho zadržení nesouviselo s drogami.

Beigbeder vyvolal ve společnosti kontroverzi, když během fenoménu #MeToo neodsoudil celebrity obviněné ze zneužívání. Veřejně také hájil polsko-francouzského režiséra Romana Polanského odsouzeného za znásilnění a jeho kritiky nazval "bandou hyen".

Spisovatel začátkem letošního roku řekl, že zcela změnil svůj životní styl, odkdy žije se svou třetí manželkou, fotografkou Larou Micheliovou, a jejich dvěma dětmi v obci Guethary na baskickém pobřeží.  

Témata: Frédéric Beigbeder Francie