Ve filmu Pretty Woman mělo být původně vše jinak!

Pretty Woman

Autor: Libor Frýdl

27. dubna 2024 11:52

Legendární film Pretty Woman z roku 1990 dodnes táhne diváky k televizi. Původně se v něm ale neměli objevit ani Julia Roberts ani Richard Gere, a dokonce ani slavné šaty hlavní hrdinky.

Do hlavní role chtěli filmaři obsadit například Sandru Bullock, Meg Ryan, Madonnu, Kristin Davis, Sarah Jessicu Parker nebo Drew Barrymore. I Richard Gere zpočátku roli Edwarda odmítal. Přesvědčila ho až Julia Roberts.

"Garry (režisér, pozn. red.) mě k němu přivedl a řekl: "Richarde, Julia, Julie, Richard. Uvidíme se později." A odešel," řekla v Today show. Gere jí byl tak uchvácen, že si vůbec nepamatoval režiséra, ale vzpomínal už jen "na to děvče."

"Abych byl upřímný, nevěděl jsem, jestli chci dělat ten film. Seděla naproti mně, navzájem jsme se poznávali, flirtovali... Pak zavolal Garry, aby zjistil jak to jde. V tom Julia sebrala kousek papíru, něco napsala .A podala mi to. Bylo tam: "Prosím, řekni ano." Bylo to tak sladké, tak jsem řekl ano," vzpomínal později Richard Gere.

Ještě jedna věc ale měla být ve filmu jinak. Vivien si do opery vzala elegantní červené šaty, které se staly jedním z nejslavnějších filmových kostýmů. Přitom původně měly vypadat jinak.

Autorkou šatů je designérka a kostýmní výtvarnice Marilyn Vance a ta původně měla vytvořit róbu v černé barvě. Jiný odstín by podle filmařů neseděl s ohnivými vlasy Julie Roberts. Jenže designérka neuposlechla a vytvořila tři verze šatů v různých barvách. 

Témata: film Pretty Woman