Vašo Patejdl (†68) to věděl! Tato poslední slova řekl kamarádovi před smrtí

Vašo Patejdl 2

Autor: Libor Frýdl

24. srpna 2023 11:58

Vašo Patejdl, který zemřel v sobotu v časných ranních hodinách, věděl, že se blíží jeho chvíle. Krátce před smrtí to totiž řekl svému kamarádovi!

Smrt Vaše Patejdla byla pro mnohé obrovským šokem. Jen jeho nejbližší totiž věděli, že bojoval s vážnou nemocí. A jedním z nich byl muzikolog Oskar Lehotský.

"'Ahoj Osky, je se mnou špatně, umírám...' Když jsi mi včera na oběd zatelefonoval s těmito slovy, aby ses se mnou navždy rozloučil, nechtěl jsem tomu uvěřit," napsal podle serveru topky.sk na sociální síti .

Lehotský původně doufal, že jde jen o omyl a všechno bude zase dobré. Patejdl ale evidentně cítil, že se blíží jeho skon, a chtěl se se svým kamarádem rozloučit. 

Čtěte také

Jeho manželka Miluše Patejdlová prozradila, že se o své nemoci dozvěděl pouhé dva týdny předem a na tak rychlý odchod nebyl nikdo připraven.

"Mého manžela zasáhla nečekaně, a především zcela skrytě, velmi zákeřná nemoc. Jeho odchod byl zapříčiněn důsledkem celkového vyčerpání organismu při progresi zákeřného zhoubného onemocnění slinivky břišní," prozradila.

Dodala, že diagnózu mu lékaři oznámili 14 dní předtím, než nastal onen osudný den. Nejprve o své nemoci věděl jen on sám Vašo a ona, následně pak jeho tři synové. "Manželovo srdce dotlouklo v brzkých ranních hodinách v sobotu 19. srpna 2023. Vašo odešel obklopen svými nejbližšími," uvedla.

Témata: Vašo Patejdl