Václav Neckář zahájil oslavy 80. narozenin: Přiznal, s čím už je to horší!

Reprezentační ples prezidenta ČR (1.2.2019): Vystoupil také Václav Neckář 3

Autor: Pavel Krejčí

29. srpna 2023 8:38

K letošním "kulatým" oslavencům patří také Václav Neckář, který slaví už s dvouměsíčním předstihem. Narozeniny má totiž až v říjnu, ovšem již v těchto dnech má za sebou první koncert k jubileu. Oslavy tím ale rozhodně nekončí. 

Neckář vystoupil na festivalu filmové hudby Soundtrack v Poděbradech. Snad ani není nutné připomínat, že se prosadil jako zpěvák i herec. Zahrál si ostatně v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky, pohádce Šíleně smutná princezna či ve Skřiváncích na niti.

Jak uvedl Deník, letošní jubilant mezi písničkami doplňoval moderátora. Dobrou pamětí zřejmě mnohé návštěvníky akce překvapil. "S daty a jmény je to pořád dobré. Ale s texty je to už horší," vysvětloval Neckář.

Čtěte také

Pochopitelně tak narážel na zdravotní příhodu, která jej potkala před více než dvaceti lety. V roce 2002 jej totiž postihla mrtvice, po které se znovu učil mluvit a zpívat. Podařilo se, takže osmdesátiny může slavit na pódiu.

Pražský narozeninový koncert se uskuteční v divadle Hybernia 22. října, tedy den před Neckářovými osmdesátinami. Hosty budou Jarek Nohavica či Michal Malátný, chybět pochopitelně nemůže Marta Kubišová. 

Témata: Václav Neckář