Václav Neckář jako osmdesátník? O konci kariéry měl jasno odjakživa!

Reprezentační ples prezidenta ČR (1.2.2019): Vystoupil také Václav Neckář 3

Autor: Pavel Krejčí

3. listopadu 2023 15:13

Václav Neckář patřil ke slavným říjnovým oslavencům. A letos to byla velká sláva, protože 23. října oslavil kulaté osmdesáté narozeniny. Důchodového věku tedy dosáhl už dávno, stále však vystupuje. Budeme ho vídat na pódiu i nadále? 

Neckář ostatně i nedávné kulatiny slavil na pódiu, na koncert do pražského Divadla Hybernia si pozval kolegyni a dlouholetou kamarádku Martu Kubišovou nebo frontmana skupiny Chinaski Michala Malátného. 

Říká se ale, že věk je jenom číslo. Však také ze světa hudby víme, že po osmdesátce vystupují i jeho vrstevníci z legendární britské rockové formace Rolling Stones. "To víte, 40 krát dvě, je to dost. Ale snažím se pořád zpívat a hrát," poznamenal zpěvák v pořadu Život ve hvězdách.

Čtěte také

Neckářův mladší bratr Jan připomněl, že když Václav začínal, během školních besed dostal otázku, kdy přestane zpívat. "A já vždycky říkal, že mě budou muset z jeviště odstřelit," zavzpomínal sám říjnový oslavenec.

Fanoušci se tak nemusí obávat brzkého konce veleúspěšné kariéry. Neckář ostatně překonal i velké zdravotní potíže, které jej potkaly před dvaceti lety. 

Témata: Václav Neckář