Václav Neckář byl na Slavících konečně náležitě oceněn: Letitá křivda napravena!

Václav Neckář

Autor: Pavel Krejčí

25. listopadu 2023 10:32

Jednou z hvězd pátečního předávání Slavíků byl letošní jubilant Václav Neckář, ačkoliv dnešním hvězdám popové scény už nemůže konkurovat. Dostal se však do síně slávy. 

Neckář do letoška neměl Slavíka, protože v době jeho největší slávy byl hegemonem Karel Gott. Tato křivda, pokud se tomu tak dá říct, byla napravena až v pátek, kdy v rámci Českého slavíka vstoupil do síně slávy. Se skupinou Bacily dokonce během slavnostního večera vystoupil. 

Neckář před měsícem oslavil kulaté 80. narozeniny koncertem v pražském divadle Hybernia, kam si pozval kolegyni a dlouholetou kamarádku Martu Kubišovou nebo frontmana skupiny Chinaski Michala Malátného. 

Neckářův mladší bratr Jan tehdy připomněl, že když Václav začínal, během školních besed dostal otázku, kdy přestane zpívat. "A já vždycky říkal, že mě budou muset z jeviště odstřelit," zavzpomínal sám říjnový oslavenec.

Fanoušci se tak nemusí obávat brzkého konce veleúspěšné kariéry. Neckář ostatně překonal i velké zdravotní potíže, které jej potkaly před dvaceti lety. 

Témata: Václav Neckář