V 84 letech zemřel Milan Slepička, známý český herec a dabér

Milan Slepička

Autor: Libor Frýdl

9. září 2023 10:08

Herecký svět zasáhla další smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel proslulý herec Milan Slepička. Oznámila to Slepičkova dcera Lenka Hornová.

Podle jeho dcery a scenáristky Lenky Hornové zemřel herec náhle ve středu. "Zemřel v letu. Byl to ten největší bourák a jak žil, tak odešel. V nejlepší náladě ve středu odpoledne vyšel z domu, dotančil na hlavní ulici a před cukrárnou s výlohou plnou věnečků a rakviček, za přihlížení velkého publika, rychle a elegantně zemřel. Milovala jsem ho láskou, která se nedá popsat. A nikdy nepřestanu," napsala na facebooku.

Slepička se narodil 10. ledna 1939 v Pardubicích a účinkoval v divadle v Kladně a v Laterně magice. V posledních letech se objevoval spíše v seriálech, zahrál si ale například ve filmu Bathory nebo Bezva zuby na zásnuby.

Objevil se také v Modrém kódu, Doktorech z počátků a primáckých seriálech Slunečná nebo ZOO. Byl také znám jako dabér, a svůj hlas propůjčil například Horstu Herzbergerovi v seriálu Kobra 11 nebo starostovi Quimbymu v Simpsonových.

Témata: Milan Slepička