Už dost! Dagmar Havlová se opět musela ozvat kvůli prodeji Lucerny

Dagmar Havlová 3

Autor: Pavel Krejčí

25. června 2024 15:37

Známá herečka Dagmar Havlová není jedinou slavnou nositelkou tohoto jména, což přináší i nepříjemné okamžiky. A někdejší první dáma se v takových případech neváhá ozvat. Co ji "probudilo" tentokrát?

O prodeji většinového podílu v pražském Paláci Lucerna za téměř miliardu korun informoval v pondělí Forbes s tím, že peníze mají být využity na rekonstrukci objektu, který je již několik let národní kulturní památkou. 

Někteří lidé se přitom opět mylně domnívali, že prodávající osobou je bývalá první dáma, která se tak musela ozvat. "Moji milí, už je to téměř 30 let, co jsem z docela proslaveného jména Veškrnová udělala Havlová. A přesto mi píšete o prodeji paláce Lucerna," uvedla v úterý na sociální síti.

Čtěte také

"Tu jsem nikdy nevlastnila!" zdůraznila herečka fanouškům. "A miliarda se mi nikdy nedostala a nedostane do ruky, nemějte obavy. Už si nás, prosím, nepleťte. Jsme zkrátka dvě Dagmar Havlové! Jedna ze Slovenské republiky a jedna z České republiky. A já jsem docela ráda, jestli se s Lucernou bude něco dít," pokračovala.

Vdova po prezidentovi sdělila, že stav Lucerny znepokojoval i jejího muže. "Byl to přece jen klenot české rodiny Havlů. Tak snad se dočkáme, že peníze na rekonstrukci Lucerny, které měla přinést též nedávná dražba manželových věcí, se dostanou, kam mají," dodala Havlová.

Témata: Dagmar Havlová