Úspěch pohádky Tři oříšky pro Popelku: Jak ho změnilo jedno těhotenství?

Tři oříšky pro Popelku

Autor: Pavel Krejčí

25. prosince 2023 19:35

Tři oříšky pro Popelku neodmyslitelně patří k Vánocům, nebylo tomu jinak ani letos na Štědrý den. Fenomenální úspěch zaznamenali i díky ústřední dvojici, kterou ztvárnili herečtí kolegové Pavel Trávníček a Libuše Šafránková.

Trávníček před lety v rozhlasovém pořadu Xaver a host přiznal, že až takový úspěch Tří oříšků nečekal. "Nikdo si nedovedl představit, že by film mohl mít takovou životnost. My jsme ale natáčeli s takovou chutí, že to na filmu musí být znát," konstatoval.

"Myslím si, že všichni z těch, co ještě žijí, tomu stále nemůžou uvěřit," dodal oblíbený herec. Bohužel, Šafránková předloni zemřela. Pravdou je, že původně v pohádce ani neměla hrát.

Režisér Václav Vorlíček si totiž nejprve vyhlédl Janu Preissovou, jenže ta otěhotněla. Nakonec mu do oka padla Šafránková, která ale váhala. Dávala totiž přednost přípravě inscenace v Činoherním klubu.

Roli přijala až poté, co ji kolega Jan Kačer údajně vyprovokoval slovy, že v tomto divadle už skoro nikdo nemůže točit, a tak by si to ona měla užít.

Témata: pohádka Tři oříšky pro popelku Libuše Šafránková Pavel Trávníček