Urážky prince Harryho? Zřejmě ho zradila paměť! Soud skončil, aniž by začal

Princ Harry v upoutávce k dokumentu Harry a Meghan.

Autor: Pavel Krejčí

20. ledna 2024 9:52

Právní bitvy prince Harryho s britskými médii pokračují i v letošním roce. Aktuálně se ale smiřuje s neúspěchem. Stáhl totiž žalobu na vydavatele bulvárního nedělníku Mail on Sunday, informovala BBC

Harry žaloval Mail on Sunday kvůli urážce na cti. Vadil mu článek z předloňského roku, v němž stálo, že nabídl, že zaplatí policejní ochranu rodiny do té chvíle, než bude zahájen samostatný soudní spor s britskou vládou. Syn krále Karla III. stáhl žalobu několik hodin před vypršením termínu pro podání důkazů. 

Podle deníku Daily Mail rovněž uvedl, že právníci prince měli poslední hodiny na odevzdání seznamu důkazů, které chtěli v kauze předložit. 

Během procesu by se dokumenty dostaly na světlo světa, takže by se mohlo ukázat, že se Harry snažil uvést veřejnost v omyl. Proto Harryho obhájci v pátek oznámili, že v případu nebudou pokračovat, míní britská média. 

Harry nyní bude muset zaplatit náklady související se stažením žaloby. Vydavateli Mailu on Sunday zaplatí 250 tisíc liber (více než 7 milionů korun), odměna pro právníky bude téměř dvojnásobná. Celkově byly náklady vyčísleny na přibližně 750 tisíc liber (přes 21 milionů korun).

Témata: Princ Harry soudy Noviny / tisk Velká Británie