Tohle si Kanye West za klobouk nedá. Už podruhé mu zrušili koncert!

Kanye West 2

Autor: Libor Frýdl

25. října 2023 21:58

Kontroverzní zpěvák Kanye West (46) má na krku další problém. Dvakrát mu totiž zrušili koncert v Itálii, poprvé kvůli špatnému počasí, podruhé pak kvůli vyjádřením, ve kterých chválil Adolfa Hitlera.

První vystoupení kontroverzního umělce mělo proběhnou během minulého týdne. To však bylo odloženo kvůli silným bouřím a stávkám železničářů, které ochromily zemi. Náhradní termín byl stanoven na tento pátek, fanoušci se ale vystoupení nedočkají. 

Obyvatelé města Reggio Emilia, ve kterém se měl koncert odehrát, totiž byli plánovaným koncertem pořádně vytočení. Představitelé města se tudíž obávali, že by mohly vzniknout masivní protesty a organizátoři navíc v otázce bezpečnosti selhaly.

"Neměli jsme na výběr a tuto akci jsme museli zrušit. Tyto věci vyžadují důkladnou organizaci, musíte mít plán, zorganizovat dopravu a mít vše promyšlené. Musíte garantovat bezpečnost lidí a jako město jsme byli připraveni,"  řekla Maria Rita Cocciufa pro Daily Mail .

"Od organizátorů jsme však neslyšeli vůbec nic, a proto jsme museli koncert z bezpečnostních důvodů zrušit. Ten měl být v pátek a v pondělí jsme o bezpečnosti neslyšeli vůbec nic," dodala.

Kanye West je americký hudebník, producent, módní návrhář a podnikatel. Je znám svými inovacemi v hip-hopové hudbě a produkcí. V průběhu své kariéry vydal několik úspěšných alb, včetně "The College Dropout," "Late Registration," "Graduation," "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" a "Yeezus." 

Kromě hudby se Kanye West také věnuje módnímu průmyslu. Vytvořil vlastní modelovou značku Yeezy a spolupracoval s řadou známých značek a návrhářů. Jeho módní návrhy jsou často revoluční a mnohdy kontroverzní.

Kanye West se také angažuje v oblasti podnikání a politiky. Byl znám svým pokusem kandidovat na prezidenta Spojených států v roce 2020. 

Témata: Kanye West