Tohle Kate neutajila: Smutný pohled do diáře princezny, která bojuje s rakovinou!

Kate Middleton 2

Autor: Pavel Krejčí

28. května 2024 10:32

Britskému králi Karlovi III. i princezně Kate byla letos diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se i s ohledem na význam své funkce již vrátil k plnění pracovních povinností, jeho snacha si drží odstup a na veřejnosti se neukazuje. Může se to v dalším průběhu roku změnit? Prý už je jasno! 

Pokud by se manželka prince Williama už letos lidem neukázala, uvnitř monarchie by se nikdo nezlobil. "Bylo mi řečeno, že diář Kate pro tento rok je prázdný. Nic se neplánuje. Po zbytek roku se nemusí objevit na veřejnosti," sdělil zdroj blízký královské rodině webu Daily Beast Friday.

Jiný informátor sdělil americké stanici NBC News, že princezna z Walesu se vrátí k práci, až dostane zelenou od doktorů. "Teď potřebuje prostor a soukromí, aby se zotavila," dodal. Mluvčí Kensigtonského paláce předtím sdělil v podstatě to samé, přičemž zopakoval výzvu k respektování soukromí manželky následníka trůnu.

Čtěte také

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. Lidé se však zajímají o její zdravotní stav. "Daří se jí dobře," prozradil princ z Walesu při nedávné návštěvě nemocnice na souostroví Scilly u pobřeží Anglie.

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr)