The Weeknd v Praze: Policejní opatření a uzávěry kvůli koncertu. MHD posílí metro

The Weeknd 3

Autor: Jan Hrabě

6. srpna 2023 11:23

Populární kanadský zpěvák The Weeknd v neděli vystoupí v pražských Letňanech, kam tak zamíří desítky tisíc lidí. Policie doporučila návštěvníkům využití městské hromadné dopravy, která bude posílena. Vlaky na všech linkách metra pojedou ve zkrácených intervalech. 

Vystoupení hlavní hvězdy večera začne ve 20 hodin, doprovodný program však má probíhat už do 16. hodiny. Pražská policie informovala, že v Letňanech dojde v souvislosti s koncertem k uzávěrám pozemních komunikací.

"Důležitá informace pro občany je, že do uzávěry bude umožněn vjezd pouze složkám Integrovaného záchranného sytému, městské hromadné dopravě a rezidentům, kteří v dané lokalitě bydlí. Především rezidenty pak musíme upozornit, že pro jejich rychlejší odbavení na uzávěrách je vhodné mít připravenou rezidenční kartu, aby policisté nemuseli kontrolovat bydliště podle občanského průkazu," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Strážci zákona apelují na návštěvníky, aby k příjezdu využili především MHD. Mimopražským lidem doporučují odstavit auto na některém z parkovišť P+R. "Pro osobní motorovou dopravu je v lokalitě značně omezená parkovací kapacita a každý, kdo chce přijet autem, riskuje několikahodinové čekání v kolonách, které se dají předpokládat," upozornila mluvčí. 

Dopravní podnik hlavního města Prahy avizoval posílení spojů, především o necelou hodinu prodlouží provoz všech tří linek metra. Na lince C budou vlaky jezdit mezi 15. a 20. hodinou v intervalu dvě a půl až tři minuty místo standardního nedělního provozu v intervalu 5 minut. Po 22. hodině bude interval zkrácen dokonce na 120 vteřin. Intervaly se na čtyři až pět minut zkrátí také na dalších dvou linkách.

"Poslední vlak z Letňan na lince C vypravíme v 0:34. Odjezdy posledních vlaků na lince A ze stanice Muzeum jsou ve směru Nemocnice Motol naplánovány na 0:46 a ve směru Depo Hostivař na 0:47. Odjezdy posledních vlaků na lince B ze stanice Florenc jsou naplánovány ve směru Zličín na 0:51 a ve směru Černý Most na 0:54," uvedl dopravce. Provoz bude posílen i na autobusové lince 195. 

Témata: The Weekend (zpěvák) Praha Policie ČR MHD Praha