Taylor Swift má vážné problémy! Unikly nahé fotky, jenže to má háček!

Taylor Swift 2

Autor: Libor Frýdl

27. ledna 2024 8:59

Taylor Swift má vážný problém. Tento týden se po sociálních sítích začaly šířit její nahé snímky jedné. Problém je v tom, že přesvědčivé fotky nebyly pravé, vytvořila je totiž umělá inteligence.
 

Na sociální síti X se začaly šířit kontroverzní fotografie Taylor Swift. Na těchto snímcích je zpěvačka zachycena v sexuálně významných a explicitních pózách. Nicméně se nejedná o skutečné fotografie, za těmito obrazy totiž stojí umělá inteligence (AI).)

Podle informací CNN tyto fotografie získaly desítky milionů zobrazení, než byly odstraněny ze sociálních médií. Přesto se však mohou nadále objevovat na internetu, například na méně regulovaných platformách.

Tento případ poukázal na škodlivý potenciál rychle se rozvíjející technologie umělé inteligence. Dnes je AI schopna vytvářet velmi přesvědčivé obrázky, které však mohou mít negativní dopad na životy jednotlivců, které se týkají případné "koláže".

Navíc incident nastal v době, kdy Spojené státy vstupují do roku prezidentských voleb, a rostou obavy z toho, jak by mohly být zavádějící obrázky a videa generovaná umělou inteligencí využita k šíření dezinformací a nakonec k narušení hlasování.

Taylor Swift je americká zpěvačka, textařka a herečka narozená 13. prosince 1989 v Readingu. Je jednou z nejúspěšnějších a nejvlivnějších hudebnic současnosti. Začala jako country zpěvačka, později však rozšířila svůj hudební styl na pop. Její písně často zpracovávají témata lásky, vztahů a osobních zkušeností.

Swift obdržela mnoho hudebních cen, včetně Grammy, a stala se jednou z nejlépe prodávaných hudebnic na světě. Mezi její oblíbené písně patří "Love Story", "Shake It Off", "Blank Space", "Bad Blood" a mnoho dalších.

Kromě hudební kariéry se Taylor Swift objevila také ve filmech, jako jsou "Valentine's Day" a "The Giver". Má také silný vliv na společenské otázky a je známá svým obhajováním umělecké svobody a práv hudebníků.

Témata: Taylor Swift