Taylor Swift dráždí aktivisty! U Londýna musela zasahovat policie

Taylor Swift

Autor: Pavel Krejčí

20. června 2024 16:22

Britští klimatičtí aktivisté ze skupiny Just Stop Oil (JSO) ve čtvrtek pronikli do areálu letiště Stansted na severovýchod od Londýna, kde mělo být zaparkováno luxusní letadlo americké zpěvačky Taylor Swift. Aktivisté postříkali oranžovou barvou dvě soukromá letadla uvedl server The Guardian.

Dvě aktivistky ve věku 22 a 28 let časně ráno rozřízly kovový plot letiště a barvou, kterou si přinesly v hasicích přístrojích, postříkaly letadla. Tímto činem chtěla skupina upozornit na svůj požadavek, aby budoucí britská vláda vzešlá z červencových voleb slíbila postupné ukončení používání fosilních paliv do roku 2030.

Policie z hrabství Essex oznámila, že obě ženy byly zadrženy pro podezření z poškozování cizího majetku a zasahování do infrastruktury.

Taylor Swift byla kritizována za časté používání soukromých letadel. V roce 2022 byla na vrcholu seznamu celebrit, které produkovaly nejvíce emisí CO2 kvůli soukromým letům, jak uvedla britská marketingová firma Yard.

Podle tohoto seznamu její letadlo v roce 2022 absolvovalo 170 letů a vyprodukovalo celkem 8293 tun CO2, což je 1185krát více než průměrný člověk.

Letiště Stansted uvedlo, že letadlo Taylor Swift nebylo v době incidentu na letišti přítomné, jak informoval deník Daily Mail.

Témata: Taylor Swift Policie Velká Británie