Tajemství princezny Kate uniklo ven? Británie zapojí do případu i policii!

Kate Middleton

Autor: Pavel Krejčí

21. března 2024 15:35

Britské úřady vyšetřují, zda se mediální zprávy o možném porušení lékařského tajemství v případě princezny Kate zakládají na pravdě. Kate je mimo službu od začátku letošního roku, v lednu podstoupila na jedné z londýnských klinik plánovaný operační zákrok. Od té doby podstupuje rekonvalescenci. 

S informací, že nejméně jeden zaměstnanec London Clinic se pokusil podívat do složky princezny z Walesu během její lednové hospitalizace v souvislosti s plánovanou operací břicha, přišel deník Daily Mirror. 

Příslušný britský úřad nyní podle agentury AP potvrdil, že se případem možného porušení lékařského tajemství zabývá. Kensingtonský palác, který je sídlem prince Williama a jeho ženy, sdělil, že jde o záležitost samotné kliniky. Podle poslankyně Marie Caulfieldové se má do vyšetřování zapojit i policie. 

Šéf nemocnice Al Russell ve středu uvedl, že bude provedeno interní šetření, po kterém mají následovat disciplinární opatření v rámci kliniky. "Není tady místo pro nikoho, kdo záměrně naruší důvěru pacientů či kolegů," sdělil v prohlášení. 

Zdravotní stav princezny Kate je aktuálně předmětem spekulací kvůli nedostatku uvolněných informací po plánované lednové operaci břicha, kterou manželka následníka trůnu podstoupila. Královská rodina naposledy uvolnila nové informace na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice. 

Princezna by se podle předchozích vyjádření neměla vrátit k pracovním povinnostem dříve než o Velikonocích, kdy s manželem a dětmi každoročně navštěvuje církevní obřady ve Windsoru. Podle britských médií by se měla opět ukázat na veřejnosti nejpozději v polovině dubna.

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie Policie Velká Británie