Tajemství Michaela Jacksona odhaleno! Proč nosil na vystoupeních jen jednu rukavici?

Jackson, Michael 3

Autor: Libor Frýdl

23. září 2023 10:37

Možná jste si toho také všimli. Legendární zpěvák Michael Jackson velmi často nosíval na vystoupeních rukavici pouze na jedné ruce, případně na obou, ale jen na jedné měl zakryté i prsty. Víte, proč tomu tak bylo?

Kamarádka Michaela Jacksona prozradil skutečný důvod, proč zpěvák nosíval pouze jednu rukavici. Hudebník byl známý výstředním oblečením a jedna rukavice pokrytá drahokamy se stala jeho typickým doplňkem. 

Smooth radio uvádí, že zpěvák ji začal nosit v roce 1983 na 25. výročí Motownu. "Nosit dvě rukavice mi přišlo příliš obyčejné," řekl Jackson o několik let později.

Michael Jackson - Billie Jean

Video: YouTube

Herečka Cicely Tyson, která zemřela v roce 2021, prozradila skutečný důvod. Rukavice měla sloužit, aby zakryla nemoc vitiligo. Vyrobena byla speciálně za tímto účelem.

Vitiligo je autoimunitní onemocnění, při kterém se na pokožce tvoří velké bílé skvrny. Příčinou je nedostatek pigmentu zvaného melanin.

Michael Jackson přiznal, že trpí tímto onemocněním v rozhovoru s Oprah Winfrey. Zpěvák zemřel v roce 2009 ve věku 50 let.

Témata: Michael Jackson