Slovenská zpěvačka Marika Gombitová dnes vánočně laděným koncertem s mnoha hosty roztleskala zaplněnou Tipsport Arénu na pražském Výstavišti.

Do programu s názvem Sen Mariky Gombitové moderovaném Alexandrem Hemalou si hlavní protagonistka pozvala mnoho hostů, kteří vystoupili v první polovině večera. Gombitovou poté přivítal aplaus vestoje, přestože úvod její části koncertu provázely technické problémy se zvukem. Zazněly výhradně její autorské skladby.

Marika Gombitová, Praha 2.12.2017 (3:20) | zdroj: YouTube


"Na koncert jsem si jako hosty přizvala mladé zpěváky z Čech, Moravy i Slovenska, takže bude tak trochu i předzvěstí oslav 100. výročí vzniku Československa. A všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu," uvedla před vystoupením Gombitová.

Úvod večera obstaralo smyčcové duo The Swans, po kterém se za doprovodu Septetu Plus Dalibora Kaprase představili Celeste Buckingham, Adam Ďurica, Emma Drobná a Laco Bubnár. Českou republiku zastoupili Adam Mišík, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Martin Chodúr. "Osobně jsem Mariku poznal až loni na jejím říjnovém koncertě v Bratislavě, na kterém byla pokřtěna kniha Miroslava Graclíka Úlomky vzpomínek. Z ní jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí z jejího nelehkého života," sdělil Chodúr, který zazpíval píseň Prosba.

Velký aplaus si vysloužil dvaatřicetiletý Bubnár, který 25 let vyrůstal v dětském domově. "S Marikou jsem se poprvé potkal na vystoupení pro nadaci Úsměv jako dar, kde jsem zastupoval náš dětský domov. Když mi nabídla, abych se zúčastnil jejího vánočního koncertu v Praze, neváhal jsem ani minutu a pozvání jsem okamžitě přijal. Je to pro mě velká čest, Marika je jedním z mých vzorů od útlého dětství," sdělil zpěvák, který zazpíval skladbu Na rozlúčku.

Gombitová, která je po autonehodě od roku 1980 na invalidním vozíku, zahájila vystoupení skladbou Paradiso, kterou přerušily technické problémy. Po jejich vyřešení zazpívala mimo jiné známou skladbu Koloseum a další své hity jako Úlomky spomienok nebo Zem menom láska.

Populární slovenská zpěvačka posledních 15 let vystupovala jen sporadicky. Loni byla hostem koncertů Mira Žbirky. Žbirka byl naopak hostem jejího velkého koncertu v říjnu, na kterém zpěvačka oslavila šedesátiny.

Gombitová natočila devět alb, třináctkrát bodovala ve slovenské zpěvácké anketě Slávik. Kromě stříbrných a bronzových ocenění má i dva zlaté Sláviky z let 1997 a 1998. Její píseň Vyznanie zvolili diváci Slovenské televize za největší hudební hit minulého století. Je autorkou přibližně šesti desítek písní.

Témata:

Marika Gombitová | koncerty | stars24.cz

Vstoupit do diskuse