Dnes to jsou přesně čtyři roky, co při tragické autonehodě zemřel herec Paul Walker.

Úmrtní list Paula Walkera (40), který spolu s kamarádem Rogerem Rodasem zemřel 30. listopadu 2013 v rudém Porsche Carrera GT říká, že herec známý především ze série filmů Rychle a zběsile před smrtí strašně trpěl, uhořel totiž zaživa.

Automobilový závodník Roger Rodas měl to ´"štěstí", že zemřel už při nárazu auta do stromu a lampy. Paul v něm ale zůstal s těžkými zraněními uvězněný a při plném vědomí bezmocně čekal, až ho pohltí plameny.

V úmrtním listu Paula Walkera stojí, že zemřel na "kombinované následky traumatických zranění a popálenin". Rodině je útěchou, že podle koronera netrvalo předsmrtné peklo dlouho, Paul zemřel "rychle".

Nicméně, zpráva koronera ještě říká, že herci shořela veškerá kůže a utrpěl mnohačetné zlomeniny. Před smrtí ve vraku ještě chvíli dýchal, v jeho plicích se našly saze. Musel ale hrozivě trpět, jeho zranění byla taková, že nebylo možné darovat jediný jeho orgán.

V Porsche, které se otočilo o 180 stupňů a po nárazu zůstalo téměř roztržené vejpůl, seděl v "boxerské pozici", z čehož podle zprávy vyplývá, že náraz očekával. Řidič Roger Rodas utrpěl smrtelné poranění hlavy. Měl "frakturu lebky a byl mu vidět mozek".

Testy obou mužů na alkohol byly negativní a v jejich tělech se také nenašly žádné drogy. Nebyl přítomen kokain, opiáty ani marihuana, informovala kancelář soudního lékaře v okrese Los Angeles.

Herec byl v osudnou sobotu 30. listopadu 2013 spolujezdcem v červeném Porsche Carrera GT z roku 2005. Auto narazilo do sloupu pouličního osvětlení a do stromu, pak explodovalo a pohltily ho plameny. Podle zprávy se před nehodou bulvárem řítilo rychlostí nejméně 160 kilometrů v hodině.

Témata:

Paul Walker (herec) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse