Renata Schnabelová
stars24.cz

Těžko uvěřit, že hvězda filmů Charlieho andílci, Maska, Konzultant a mnoha dalších, oslavila letos v srpnu již pětačtyřicáté narozeniny. Mladou ji, kromě jejího o sedm let mladšího manžela, rockera ze skupiny Good Charlotte, Benjiho Maddena, udržují také zaručené triky, které sepsala ve své knize The Body Book: Zákon hladu, vědomí vnitřní síly a jiné způsoby, jak milovat své tělo.

Pokud jste však očekávali desatero rad, které Vám zaručí věčné mládí, musíme Vás zklamat. Cameron totiž, jako jedna z hrstky světových celebrit, mluví ve své knize spíše o návodu, jak se naučit milovat své tělo takové, jaké je, a to včetně procesu stárnutí. Přiznává, že se ještě před několika lety slepě hnala za kultem krásy, který je ale podle ní nedosažitelný.

Zmiňuje mimo jiné i důležitost tělesného pohybu, ne však za účelem úbytku váhy, ale především k nalezení vnitřní pohody. Citací z její knihy: ,,Podle studie z roku 2005, která vyšla v časopise the New England Journal of Medicine, jsou dnešní děti vůbec první generací v historii Ameriky, která se pravděpodobně dožije mnohem nižšího roku než její rodiče,‘‘ šokovala většinu svých čtenářek a tento výrok se tak stal velmi diskutovaným tématem na internetu. Narážela zde především na dnešní uspěchanou dobu plnou stresu, nesprávného jezení a nedostatku tělesných aktivit.

Ve své knize také dává důraz na jídlo, kterým se dnešní lidé stravují. Nejde pouze o fast foody, ale především o dnešní trend nesmyslných diet. Kráska zde také odrazuje čtenářky od přejídání se, ale zároveň nabádá k vychutnávání si každého jídla, kterým své tělo obdaří.

Vyhnout bychom se podle ní měly všemožným náhražkám a přehnaně nízkotučným verzím: ,, To, že si něco vložíte do pusy, rozkoušete to, spolknete a vykadíte, ještě neznamená, že je to jídlo.‘‘ No, takový výrok si pro hollywoodskou herečku opravdu žádá kuráž.

Zda – li se Cameron těmito body opravdu řídí, nebo jde pouze o reklamní trik, však zůstane pro mnoho lidí navždy sporné. Pravdou ale je, že s přibývajícími roky je tato modrooká blondýnka čím dál tím krásnější. Zřejmě na těch jejích radách ale vážně něco bude!

Témata:

Cameron Diaz | stars24.cz

Vstoupit do diskuse