Všichni si jistě pamatujeme populární televizní seriál z osmdesátých let, Dempsey a Makepeaceová. Poručík New Yorské policie James Dempsey (Michael Brandon) přilétá do Londýna, kde řeší případy s přidělenou kolegyní a britskou rodačkou, seržantkou Harriet Makepeaceová (Glynis Barber).

Ačkoli byly natočeny jen tři série, tento seriál se stal jedním z nejúspěšnějších ve své době. Oproti dalším krimi seriálům byl tento totiž i humorný a narážel například na problematiku studené války či na střet britské a americké kultury.

Dempsey & Makepeace - intro (0:53) | zdroj: YouTube


Svým blonďatým mikádem zaujala Makepeaceová miliony žen po celém světě a podobně, jako její herecké kolegyně (například Rachel ze seriálu Přátelé), se i ona stala díky svým vlasům ikonou a její sestřih se stal velmi populárním. Svou krásou neokouzlila herečka ale jen ženy hledající styl. Ačkoli neměla Glynis po skončení seriálu v žádném případě nouzi o pracovní nabídky, dala přednost rodinnému životu a v roce 1989 se vdala za svého hereckého kolegu Michaela Brandona. O pár let později se jim narodil syn Alexander, a zatímco s ním byla Glynis na mateřské dovolené v jejich domě v Los Angeles a sem tam hostovala v seriálech, její manžel se z nových pracovních nabídek na nové seriály skutečně těšil. Zahrál si například v právnickém seriálu Ally McBealová či ve filmech Vzpomínky na vraždu nebo Ztracený prapor.

Po několika letech žití v Los Angeles se rodina roku 1996 přestěhovala do Glynisina milovaného Londýna, kde opět přišla na chuť herectví. Seriály však vyměnila za divadelní prkna a občas si ‘‘odskočila‘‘ k filmu.

Dnes dvaašedesátiletá Glynis Barber si naposledy střihla roli v akčním filmu Bod zlomu po boku mladého talentu Luka Braceyho (Hacksaw Ridge). Michael Brandon (72) se posledních třináct let věnuje dabingu dětského animovaného seriálu Lokomotiva Tomáš. I když je toto dlouholeté manželství pro oba z nich druhé, jejich první sňatky proběhly i skončily pár let před začátkem natáčení Dempseyho a Makepeacové, i přes náhlou popularitu a zvraty spolu zůstali dodnes.

Témata:

seriál Dempsey a Makepeaceová | Glynis Barber | Michael Brandon | stars24.cz

Vstoupit do diskuse