Renata Schnabelová
stars24.cz

Každý si jistě pamatuje rozvernou rajdu Samanthu Jones, kterou ztvárnila herečka s britskými kořeny Kim Cattrall (61) a jejíž nezaměnitelný hlas jí propůjčila herečka Veronika Gajerová.

Přestože byla tato pohledná blondýnka s jedinečným nábojem vdaná celkem třikrát, nikdy se nesnažila mít děti. V několika rozhovorech Cattrall dokonce prohlásila, že jí z dětí bolí hlava a zkrátka po nich nikdy netoužila. Stejně jako seriálová Samantha. Ta se dětem v mnoha dílech doslova vyhýbala, i pokud šlo o hlídání malého syna její kamarádky Mirandy.

V několika aspektech se tak Cattrall skutečně shoduje s  charakterovými rysy své životní role Samanthy Jones. Spojuje je neutuchající láska k mužům, která je spojená s tím, že je žádný milenec ale nemůže spoutat či ‘‘zkrotit‘‘ na delší čas či do konce života. Stejně jako Samanthě prošlo Kim postelí velké množství vlivných mužů, hudebníků, politiků či herců. Rezervovaným pohledem na děti jsou známé jak Samantha tak Kim. Těžko říci, nakolik ovlivnila právě tato role hereččin skutečný život. Jak Kim tak i Samantha jsou nejraději samy. Vlastní byt a občasná výprava na lov nových mužů je jejich životní motto.

Co ale Kim se Samanthou společného nemá, je věrné přátelství se svými třemi kamarádkami. Cattrall se totiž několikrát nechala slyšet, že mezi herečkami v Sexu ve městě skutečné přátelství nikdy doopravdy nevzniklo. Prozradila dokonce, že se ke konci natáčení měly navzájem už plné zuby a všechny tři tajně nesnášely Sarah Jessicu Parker (52), představitelku Carrie, jelikož dostávala nejvyšší plat a v seriálu měla hlavní roli. Parker se navíc jako jediná nemusela v seriálu nikdy objevit nahá.

Co se ale Cattrall musí nechat je to, že kdykoli se objeví na veřejnosti, je prostě okouzlující. Ve svých jedenašedesáti letech vypadá na čtyřicet, a to především díky celoživotní dietě a pravidelnému cvičení. No, co říkáte, vydrželi byste si celý život odpírat dobré jídlo kvůli štíhlé linii?

Témata:

Kim Cattrall | seriál Sex ve městě | stars24.cz

Vstoupit do diskuse