Dnes již devatenáctiletý rodák z Kalifornie Atticus Shaffer, který již osm let hraje v divácky úspěšném seriálu Průměrňákovi (The Middle), vypadá již na první pohled tak trochu odlišně.

Pravdou ale je, že v tomto seriálu hraje roli poněkud podivínského chlapce Bricka, který neustále opakuje věty, trpí sérií tiků, nadevše miluje knihy a má problém jakkoli komunikovat s lidmi. Jeho fyzický hendikep v této roli tedy v podstatě zapadá či úplně zaniká. Jaká nemoc ale trápí roztomilého herce doopravdy?

Jedná se o takzvanou nedokonalou tvorbu kostí, přičemž je Atticus na svůj věk velmi malý, ale především opravdu náchylný ke zlomeninám jakéhokoli druhu. Právě tato diagnóza mu sice velmi ztěžuje život, ale umožňuje mu hrát role daleko mladších chlapců, jelikož nevypadá na svůj věk, ale minimálně o pět až sedm let mladší. Například do scén, které by pro něj mohly být fyzicky nebezpečné, používá Atticus dvojníka.

I přes jeho zdravotní stav se Atticus věnuje herectví již od svého útlého dětství, kdy hrál v několika reklamách a dokonce propůjčil svůj hlas animované filmové postavičce. Zajímavostí je, že je odmala vyučován doma a do školy chodí pouze na přezkoušení. Údajně se svým charakterem v mnohém shoduje právě s podivínskou postavou Bricka Hecka v seriálu Průměrňákovi.

Témata:

Atticus Shaffer | seriál Průměrňákovi (The Middle) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse