Americký herec Jussie Smollett čelí podezření, že sám zorganizoval útok, jehož se stal obětí koncem ledna. Na svých internetových stránkách o tom informuje televize CNN. Herec vypověděl, že proti němu u jednoho hotelu v Chicagu zaútočili dva muži, kteří na něj křičeli rasistické a homofobní nadávky, dali mu kolem krku provaz a polili ho neznámou chemikálií.

Policie dva údajné útočníky zadržela ve středu, ale v pátek je bez jakéhokoliv obvinění propustila s tím, že se v případu objevily nové důkazy.

"Coby oběť nenávistně motivovaného trestného činu ... Jussieho Smolletta zprávy o tom, že se s pachateli zná, rozzlobily a zdrtily," uvedli jeho právní zástupci. "Ještě více ho ničí tvrzení, že měl podíl na útoku na sebe samotného. Nic není vzdálenější pravdě a každý, kdo tvrdí něco jiného, lže," prohlásili.

Pětatřicetiletý Smollett se otevřeně hlásí k tomu, že je homosexuál. Od roku 2015 hraje gaye Jamala v seriálu Empire televize Fox. V dětství vystoupil například v komedii Všude dobře, doma nejlíp nebo ve snímku Šampióni.

Témata:

Jussie Smollett | stars24.cz

Vstoupit do diskuse