Kevin Spacey jako sexuální maniak? V divadle Old Vic měl obtěžovat 20 mužů!

Kevin Spacey 11

Autor: stars24.cz

17. listopadu 2017 7:07

Americký herec Kevin Spacey za svého působení v londýnském divadle Old Vic údajně sexuálně obtěžoval nejméně dvacet mužů. Oznámilo to vedení divadla na základě výsledků vyšetřování, které nařídilo po prvních zprávách o nevhodném chování hollywoodské hvězdy v době, kdy byl držitel filmové ceny Oscar v letech 2004 až 2015 uměleckým ředitelem Old Vic.

Interní vyšetřování ukázalo, že dotyční muži se dříve s problémy nikomu nesvěřili kvůli Spaceyho slávě. To se týkalo především mladých spolupracovníků a mladých herců. Podle závěrů šetření bylo navíc problémem, že divadlo zjevně nedokázalo vytvořit atmosféru důvěry. Většina případů se přitom odehrála přímo v divadle.

Jeden z právních zástupců divadla novinářům řekl, že čtrnácti z dvaceti postižených mužů bylo doporučeno, aby se obrátili na policii. Tři z nich to už udělali. Na výzvu, aby se zúčastnil vyšetřování, prý Spacey nereagoval.

Jako první 58letého Spaceyho obvinil ze sexuálního obtěžování o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, jehož se prý pokusil svést před třemi desítkami let.

Počátkem listopadu se přidal mexický herec Roberto Cavazos, podle něhož si hollywoodská hvězda zvala mladé herce, "aby si s nimi promluvila o jejich kariérách". "Stačilo, když mladému muži bylo pod třicet, a pan Spacey nás klidně osahával," uvedl Cavazos. Podobné zážitky hlásili muži i ve Spojených státech.

Tato obvinění měla pro jinak uznávaného herce tvrdý dopad. Mezinárodní akademie televizních umění a věd se rozhodla neudělit Spaceymu zvláštní ocenění zakladatelů mezinárodních televizních cen Emmy. Společnost Netflix, která produkuje Dům z karet, pozastavila natáčení nejnovější, v pořadí už šesté řady tohoto seriálu. A americký režisér Ridley Scott oznámil, že vystříhá ze svého dokončeného filmu Všechny prachy světa veškeré scény, ve kterých Spacey hrál. Nyní je natáčí znovu s Christopherem Plummerem.

Témata: Kevin Spacey Sexuální obtěžování divadlo Old Vic kauza Me too