Policie v Paříži v pondělí zatkla amerického zpěváka Chrise Browna poté, co na něj 24letá žena podala trestní oznámení pro údajné znásilnění. Zprávu jako první přinesl francouzský časopis Closer, následně ji s odvoláním na zdroje ve francouzské justici potvrdily světové tiskové agentury.

Podle ženy ke znásilnění došlo v Brownově apartmá v hotelu Le Mandarin Oriental v noci z 15. na 16. ledna. Tam ji zpěvák odvedl poté, co se seznámili v klubu Le Crystal poblíž Champs-Elysée. Zneužili ji prý i jeden ze zpěvákových přátel a Brownův tělesný strážce. Společně s americkou hvězdou byly v pondělí zadrženy další dvě osoby, podle agentury AFP je jedním z těchto dvou zadržených právě tělesný strážce..

Brown byl podle agentury AP dnes večer stále ve vazbě, zatímco vyšetřovatelé zkoumají trestní oznámení. Agentura DPA uvádí, že pokud úřady nevznesou předběžné obvinění, musejí propustit podezřelé z vazby do 24 hodin od zadržení, tuto lhůtu však lze prodloužit na 48 hodin. Při podezření ze zvláště závažných trestných činů může podezřelý v cele strávit až 96 hodin. Podle AP by zpěvák mohl být kromě znásilnění obviněn také z drogových přečinů.

Zpěvákův mluvčí, ani jeho právník se zatím k Brownově zadržení nevyjádřili.

Brown se do problémů se zákonem dostává již poněkolikáté. V roce 2009 se přiznal k napadení bývalé přítelkyně, popové hvězdy Rihanny, za což mu byl vyměřen pětiletý podmínečný trest. Kvůli porušení podmínky pak strávil rok ve vězení. V roce 2013 zase napadl jednoho fanouška a byl odsouzen k pokutě a dvěma dnům vězení.

V létě 2016 zpěváka obvinila z napadení modelka Baylee Curranová. Brown na ni prý ve svém domě v rámci osobního sporu namířil zbraň. Zpěvák nařčení odmítl a následně byl propuštěn na kauci 250.000 dolarů (přes 5,5 milionů dolarů).

Témata:

Chris Brown | stars24.cz

Vstoupit do diskuse