Jedna z nejúspěšnějších amerických chlapeckých kapel Backstreet Boys vystoupí 22. června příštího roku v pražské O2 areně. V rámci svého halového turné představí nové album, které pod názvem DNA vyjde 25. ledna 2019. Skupina dnes uvedla nový singl Chances. ČTK o tom za pořádající společnost Live Nation informoval Petr Novák. Vstupenky v cenách od 1290 do 2450 korun budou v předprodejích od 16. listopadu.

Převážně dívčí publikum roztleskala kapela v pražské O2 areně při svém premiérovém vystoupení v listopadu 2009, kdy vedle hitů představila aktuální album This Is Us. Jejich show podle pořadatelů sledovalo téměř 5000 diváků.

DNA World Tour zahájí Backstreet Boys 11. května příštího roku v Lisabonu. Během tří měsíců budou vystupovat po celé Evropě a Severní Americe. "Díky všem úspěchům a pádům naší kariéry jsme se naučili, že to není o nás jako o jednotlivcích, ale o tom, co je pro skupinu nejlepší," uvedl zpěvák a tanečník Howie Dorough.

Backstreet Boys - Everybody (6:00) | zdroj: YouTube

Backstreet Boys na svém kontě mají více než dvě desítky celosvětově úspěšných singlů a po světě prodali přes sto milionů nahrávek. Kapelu vytvořil americký obchodník Lou Pearlman, kterého inspiroval úspěch New Kids on the Block na konci 80. let.

Po řadě konkurzů v letech 1992 a 1993 vybral AJ Mcleana, Nicka Cartera a Howie Dorougha. Kapelu na pětici doplnili Kevin Richardson a jeho bratranec Brian Littrell. Vrcholem úspěchů Backstreet Boys bylo album Millenium z roku 1999, které se usadilo na špici amerického žebříčku a obrovský prodejní zájem skupině vynesl třináctinásobnou platinovou desku.

Témata:

Backstreet Boys | stars24.cz

Vstoupit do diskuse