Newyorská policie dnes zasahovala na Manhattanu, kde byl nalezen podezřelý předmět v domě, v němž se nachází restaurace a produkční firma herce Roberta De Nira. Balíček byl podle policie adresován přímo jemu. Další výbušnina, celkem už devátá, přišla dnes ve státě Delaware na adresu bývalého viceprezidenta Joea Bidena.

Speciální jednotka newyorské policie odstranila podezřelý předmět z budovy ve čtvrti Tribeca na jižním Manhattanu a odvezla ho pryč. Podle zasahujících policistů byl předmět podobný zásilkám, které v minulých dnech dostali přední politici Demokratické strany. Podobné bylo údajně i výbušné zařízení uložené uvnitř.

De Niro se letos v létě dostal na stránky amerických médií kvůli útočným výrokům na adresu prezidenta Donalda Trumpa při předávání divadelních cen Tony. Oscarový herec, který už předtím prohlásil, že by Trumpovi nejraději dal pěstí, na udílení ceny za použití vulgárního anglického slova "fuck" urazil prezidenta. Trump ho pak označil za "individuum s velmi nízkým IQ".

Balík s možnou výbušninou byl lokalizován v sedmém poschodí budovy, tedy v místech, kde jsou kanceláře De Nirovy společnosti Tribeca Productions.

Policisté se dnes rovněž dostavili na poštovní úřad ve městě New Castle ve státě Delaware, aby analyzovali další dnes doručený balíček. Adresován byl bývalému viceprezidentu Joeu Bidenovi, který nedaleko bydlí. Podle agentury AP bylo zjištěno, že i tato zásilka se podobá balíčkům s trhavinou, které dostaly jiné osobnosti demokratů.

Prezident Trump dnes na twitteru napsal, že zloba šířící se Amerikou je z velké části způsobena záměrně zfalšovanými a nepřesnými zprávami mainstreamových médií. "Stal jsem se tak špatným a nenáviděným, že se to nedá popsat," napsal Trump a vyzval média, aby RYCHLE napravila své chování.

Témata:

de Niro, Robert | Donald Trump | USA | stars24.cz

Vstoupit do diskuse