Už v pátek si své ano řeknou princezna Eugenie a její nastávající Jack Brooksbank. Oddáni budou v kapli Svatého Jiří na hradě Windsor, kde se v květnu konala svatba prince Harryho a Meghan Markleové.

Osmadvacetiletá Eugenie z Yorku je vnučkou královny Alžběty a její svatba bude od roku 1973 první, v níž se vdává princezna. Naposledy se v tomto roce vdávala jediná dcera královny, princezna Anna, která si vzala kapitána Královského jezdectva Marka Phillipse. Jejich manželství ale skončilo rozvodem.

Ačkoliv je svatba princezny Eugenie méně sledovaná než nedávná svatba prince Harryho, pro Brity je to pořád velká událost. Eugenie totiž patří do královské krve a odpovídají tomu i plány na honosnou veselku.

Na ní má podle CNN zazpívat slavný italský zpěvák Andrea Bocelli společně s britským Královským filharmonickým orchestrem. Vše se odehraje za doprovodu zvýšených bezpečnostních opatření a přítomni budou i členové královského elitního pluku.

Podle televize SkyNews bude na svatbě přítomno šest družiček, konkrétně princezna Charlotte z Cambridge (dcera vévody a vévodkyně z Cambridge), Savannah a Isla (dcery Petera Phillipse, pravnoučata královny Alžběty), Mia Tindallová (dcera Zary Phillipsové a Mikea Tindalla, pravnouče královny Alžbety), Maud Windsorová (dcera Lorda Fredericka Windsora) a Theodora Williamsová (dcera Robbie Williamse).

Svatby se také zúčastní princ George (syn vévody z Cambridge a jeho manželky Catherine) a Louis de Givenchy (syn Zoe a Olivier De Givenchy).

Princezna Eugenie tak bude mít stejný počet družiček jako Meghan, vévodkyně ze Sussexu. Oproti tomu Kate, vévodkyně z Cambridge, měla pouze čtyři družičky.

Netradiční bude zejména svatební dort novomanželů. Ten má být mixem čokoládového a red velvet v červené barvě. Má tak vyjadřovat barevnou krásu podzimu. 

Co naopak není známo jsou svatební šaty princezny. Ty jsou tajeny do poslední chvíle a veřejnost je tak poprvé spatří až během svatebního obřadu.

Témata:

princezna Eugenie | Jack Brooksbank | královská rodina (gbr) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse