Renata Schnabelová
stars24.cz

Po nedávném úmrtí zakladatele tohoto časopisu pro pány, Hugha Hefnera (+91), se jeho vedení ujal nejmladší Hefnerův syn Cooper. Ten, společně s vedením Playboye, pro obálku listopadového čísla magazínu, vybral transsexuální modelku Ines Rau (26).

Dle jeho názoru je takovýto krok v pořádku a jeho otec by prý jistě souhlasil. V dnešní době totiž podle mladého Hefnera dochází k jakémusi genderovému vývoji, čili jsou i transsexuální modelky a modelové dnes již celkem běžnou záležitostí. Je to tedy opravdu obdivuhodný krok kupředu. Za celou existenci tohoto časopisu je to tedy vůbec poprvé, co se na jeho obálce objeví kráska, která bývala mužem, uvedl americký server New York Times.

Šestadvacetiletá francouzská modelka Ines Rau, byla z této nabídky nadšena a okamžitě s focením souhlasila. Pro New York Times se nechala slyšet, že právě díky takovéto obrovské příležitosti, se cítí společností plně přijata jako žena, kterou se vždy cítila být. Mimo Playboy, má za sebou kráska například focení pro americkou a italskou verzi časopisu Vogue. Součástí celé události jsou ale, bohužel, samozřejmě i negativní ohlasy na sociálních sítích a jedovaté komentáře pod zveřejněnými články na toto téma. Mnoho mužů například Cooperovi vzkázalo, že už si jejich časopis v žádném případě nekoupí.

K tomu uvedla modelka v rozhovoru pro The Independent: ,,Četla jsem spoustu negativních komentářů plných nenávisti. Nikdy by mě nenapadlo, že lidé dokážou být tak plní předsudků. Vím, že my, transsexuální ženy, ještě stále nejsme přijímány tak dobře, jak bychom si přály, ale toto by mne opravdu nenapadlo. Jsem neskutečně pyšná a mám velkou radost z toho, že jsem byla pro Playboy oslovena právě já, protože okolí musí projít změnou smýšlení o lidech, jako jsme my. Jsem připravena bojovat za to, aby lidé získali povědomí o našich těžkých příbězích a my zase jejich úctu.

‘‘

K rozhodnutí vedení Playboye se ale objevily i pozitivní ohlasy, a to nejen od ostatních transsexuálů. Ne všichni jsou dnes, naštěstí, zahořklí a plní inspirace na negativní komentáře čehokoli. Transsexuální lidé byli mezi námi již od počátku lidstva, jenže do nedávna byli nuceni svou pravou identitu skrývat. Dnes pro takovéto lidi existují spolky, možnost změny pohlaví i hormony. Mnoho z nich se najde i právě mezi světově známými modelkami, herci a zpěváky. Je tedy s podivem, že bylo k vybrání krásné Ines pro Playboy až tolik odmítavých ohlasů. Faktem ale zůstává, že není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

Témata:

Ines Rau | Playboy | stars24.cz

Vstoupit do diskuse