Pojďte se s námi podívat, kdo všechno ze slavných osobností dnes sfoukl, a kolik svíček?

Znáte dívku, která ve svém známém hitu s názvem Habits, zpívá o tom, že musí zůstat sjetá, aby nemyslela na to, jak moc ji chybí její bývalý přítel? Řeč je o dnes třicetileté švédské elektropopové zpěvačce Tove Lo. Nadaná umělkyně píše hudbu a texty nejen pro sebe, ale také například pro britskou zpěvačku Cher Lloyd či pro dívčí skupinu Girls Aloud. Tove Lo je známá tím, že jsou její koncerty mnohdy okamžitě vyprodané. Kromě toho, že nabízí svým fanouškům opravdu kvalitní muziku, se na pódiích také ráda svléká. Letos v létě tak měli její fanoušci v Sydney možnost vidět exkluzivní ukázku toho, jak ji Bůh stvořil.

V tento den se přesně před sedmdesáti lety narodil americký herec a spisovatel Richard Dreyfuss. Tohoto herce, který za roli ve snímku Děvče pro zábavu z roku 1977, získal Oscara, můžeme znát i z filmů jako Čelisti, Němý svědek, Oliver Twist či Špionáž, kde si zahrál po boku Garyho Oldmana (59) nebo bývalé manželky Johnnyho Deppa (54), Amber Heard (31). Před několika lety navíc známý milovník historie napsal úspěšnou fantasy-historickou knihu s názvem The two Georges.

I americká herečka Winona Ryder dnes slaví narozeniny. Málokdo by ale řekl, že už to jsou její šestačtyřicáté! Mladší generace budou znát tuto herečku z dílu seriálu Přátelé, ve kterém se Winona líbá s Rachel, coby její bývalá spolužačka z vysoké školy. Momentálně exceluje jako maminka malého hocha v mysteriózním americkém seriálnu The Stranger things. Její největší role byly ve filmech jako Beetlejuice (1,2), Střihoruký Edward, Malé ženy, Vetřelec: Vzkříšení, Star Trek a mnoho dalších.

Čtyřiaosmdesáté narozeniny by dnes oslavil český herec a dabér Miloš Hlavica. Manžel herečky Růženy Merunkové proslul svou rolí v seriálu Nemocnice na kraji města, ale také se objevil v seriálech 30 případů majora Zemana nebo Dobrodružství kriminalistiky. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčil i několika rolím ve světě dabingu. Slyšet jsme ho mohli například v obou dílech filmů Bridget Jonesové, kde namluvil otce hlavní postavy nebo v seriálu Gilmorova děvčata, kde namluvil rovněž tatínka Lorelai.

Témata:

narozeniny | Winona Ryder | Richard Dreyfuss | stars24.cz

Vstoupit do diskuse