Celý svět zná jejich jména, pyšní se luxusními domy, auty, drahými šaty nebo šperky. Vydělávají si tím, co umí nejlépe, hraním a zpěvem. Málokdo však ví, co předcházelo jejich hvězdné kariéře. Celebrity jako Brad Pitt, George Clooney nebo Madonna však nežijí celý život v luxusu, jejich začátky byly mnohdy velice nehezké a museli se živit povoláními, které někteří nesnášeli nebo se za něj dokonce styděli.

Brad Pitt

Oscarový herec, jehož rozchod s Angelinou Jolie zmítá světem, se o herectví zajímal už od mládí. Aby si vydělal na kurzy herectví, musel se věnovat nejrůznějším zaměstnáním. Kromě prodavače zmrzliny nebo hlídače parkoviště také rozdával letáky. Nejednalo se však o obyčejné noviny, ale o reklamní nabídku restaurace, před kterou hodiny stával v obleku kuřete.

George Clooney

Obsazuje přední příčky žebříčku nejvíce sexy mužů planety, ale ani tomuto herci, který má na svém kontě dva Oscary a několik Zlatých glóbů, nespadla hvězdná kariéra rovnou do klína. Na střední škole toužil po kariéře basebalisty, která se mu nakonec nepodařila dotáhnout do konce. Před tím, než se začal objevovat na stříbrném plátně musel vzít za vděk prací podomního prodejce pojištění, kterou údajně nenáviděl. Kromě toho prodával také obleky nebo řezal v Kentucky tabák.

Madonna

Královna popu a jedna z nejúspěšnějších zpěvaček všech dob už více jak 40 let okupuje přední příčky hudebních hitparád. Je zapsána v Guinessově knize rekordů jako zpěvačka s největším příjmem, ale ani její cesta ke slávě nebyla jednoduchá. Po smrti matky se rozhodla utéct od otce za slávou do New Yorku, kde se nejdříve živila jako servírka. Nakonec však kvůli svojí nešikovnosti vůči zákazníkům dostala padáka.

Tom Cruise

Díky filmům Mission Impossible se stal jedním z nejvíce vydělávajících herců současnosti. I přes svoje slavné herecké výkony obdržel dvakrát cenu Zlatá malina, kterou získal společně s Bradem Pittem za nejhorší filmový pár ve snímku Interview s upírem a se svojí exmanželkou Katie Holmesovou za nejotravnější cíl bulvárních plátků. Cruise se v luxusu pohyboval i před svojí hereckou kariérou, avšak tento luxus nepatřil jemu, nýbrž hotelu, ve kterém pracoval jako nosič zavazadel.

Silvester Stallone

Silvestera pronásledovala smůla už od narození. Kvůli komplikovanému porodu mu ochrnula levá polovina tváře, což se stalo terčem posměchu jeho spolužáků ve škole. Svůj život poté soustřeďuje na posilování, což ho dovedlo až k vysněné roli Ramba. Mezi tím si však potřeboval nějak vydělávat na živobytí, pracoval proto jako uklízeč výběhů pro lvi v jedné newyorské zoo.

Rod Steward

Ikona britské hudební scény, který mimo jiné působil v kapele The Faces, se během cesty na výsluní musel život velice náročnou prací. Svojí fyzickou i psychickou zdatnost trénoval při kopání hrobů.

Whoopi Goldberg

Whoopi se herectví věnovala už od útlého dětství, což jí nakonec dostalo až k závislosti na heroinu, ze které se však dostala a rozhodla se dobýt Hollywood pomocí svého jedinečného humoru. Za roli ve filmu Duch obdržela Oscara a svoje místo na výsluní potvrdila tím, že čtyřikrát uváděla předávání Oscarů jako vůbec první afroameričanka. I ona si musela projít náročnou cestou a zabrousila do podobného řemesla jako Rod Steward, líčila totiž zesnulé na pohřeb.

Johnny Depp

Známý americký herec v časech, kdy ani netušil, že se jednou stane slavným, pracoval v telemarkentingu. Jeho povoláním bylo prodávat pera po telefonu. Depp se však na toto povolání opravdu nehodil, lidí, kteří si u něj objednali pera, mu totiž někdy přišlo líto a objednávku jim nakonec sám rozmluvil.

Channing Tatum

Tento hollywoodský krasavec se proslavil především tancem a to nejen ve svých filmových rolích jako Let´s Dance nebo Bez kalhot. Ještě před filmovou dráhou byl obsazen jako tanečník do klipu Rickyho Martina, následoval modeling pro luxusní značku Armani. Nevyhnul se však ani práci striptéra, kterou nakonec mohl herecky zúročit.

Nejen herci a zpěváci se před svojí slavnou kariérou živili různými povoláními. Například americký prezident Barack Obama na vysoké škole prodával zmrzlinu a přiznal, že natočit zmrzlinu není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Také papež František prošel různými zaměstnáními. Kromě práce v laboratoři prý dělal vyhazovače v baru.

I mezi českými celebritami se najdou tací, kteří vystudovali nebo pracovali v oboru, který by do nich nikdo neřekl. Herečka Jiřina Bohdalová působila tři roky jako učitelka, stejně tak i zpěvačka Leona Machálková, která na vysoké škole vystudovala český jazyk a dějepis. I taková Lucie Bílá ještě jako Hana Zaňáková se v mládí věnovala zcela jiné profesi, seděla za šicím strojem jako dámská krejčová.

Zpěvák Bohuš Matuš spadl na pódia doslova z nebe, vyučil se kominíkem a nebýt skladatele Karla Svobody, možná chodí po střechách dodnes. Zato Pepa Vojtek, se vyučil opravářem telefonů a svojí profesí se nějakou dobu i živil. I další rocker Václav Noid Bárta je vyučený na zcela jinou profesi. Výuční list získal v oboru řezník, ale poté, co prošel praxí si svoje budoucí povolání hned rozmyslel.

Dalšímu manuálnímu povolání se vyučil také známý moderátor Rey Koranteng, který byl původně prodavačem. Ani několikanásobný český slavík na tom není jinak. Karel Gott toužil být malířem, ale když ho nevzali na uměleckou školu, vyučil se elektromontérem. Také Gottův konkurent Tomáš Klus se před pěveckou kariérou věnoval něčemu jinému. V roce 2002 vyhrál zlatou medaili v moderním pětiboji na dorosteneckém mistrovství Evropy a nebýt výhry v pěvecké soutěži, možná se i nadále věnuje vrcholovému sportu.

Témata:

Madonna | George Clooney | Brad Pitt | Tom Cruise | Sylvester Stallone | stars24.cz | Johnny Depp

Vstoupit do diskuse