Jan Novák
stars24.cz

V úterý 24. října zemřel ve věku 89 let oceněný dvěma cenami Emmy americký herec Robert Guillaume. Oznámila to jeho rodina.

Guillaume byl jedním z nejvýznamnějších černošských herců v americkém vysíláním. Nejvíc se proslavil rolí jako komorníka v sitcomu Soap a Benson.

Jeho úmrtí oznámila jeho manželka Donna Brown.  

Hereckou kariéru odstartoval v seriálu Mýdlo, který debutoval v roce 1977, poté jako hloupý, ale milý komorník Benson DuBois. Jeho seriálová postava se stala takovým hitem, že seriál musel být opakován sedm sezon (1979 až 1986).

Guillaume získal prestižní cenu Emmy za vynikající roli v komediálním seriálu Mýdlo (1979) a byl prvním černošským hercem, který v roce 1985 získal také cenu za vynikající herecký výkon za roli Bensona.

Díky výraznému hlasu získal titulní roli v opeře Phantom of the Opera v Los Angeles (1990).

Svůj hlas propůjčil také do animovaného filmu, kde v roce 1994 ztvárnil postavu On je také známý jako hlas opičáka Rafikiho v animovaném filmu z produkce studia Disney Lví král (The Lion King, 1994).

V roce 1999 utrpěl Guillaume menší mrtvici, to mu bylo 71 let. Po několika týdnech v nemocnici se vrátit zpátky do práce.

Narodil se jako Robert Peter Williams v roce 1927, své jméno si změnil na Guillaume, aby byl výraznější.

Jeho druhá žena, syn a tři dcery jsou stále na živu.

Témata:

Robert Guillaume | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse