Seknul s herectvím? Steven Seagal se stal politickým vyslancem!

Steven Seagal

Autor: ČTK, stars24.cz

5. srpna 2018 15:56

Hrdina amerických akčních filmů devadesátých let Steven Seagal se stal zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy.

Informovalo o tom v sobotu na twitteru ruské velvyslanectví ve Washingtonu. Americký herec, který má od roku 2016 i ruské občanství, má mít na starost zejména kulturní kontakty obou zemí, jejichž politické vztahy jsou v posledních měsících napjaté.

Podle ruské diplomacie má šestašedesátiletý Seagal mezi Moskvou a Washingtonem vykonávat podobnou funkci, jako je velvyslanec dobré vůle OSN. "Jeho úkolem bude usnadňovat vztahy mezi Ruskem a USA v humanitární oblasti, včetně spolupráce v kultuře, umění a mládežnické výměně," píše se na twitteru ruského zastoupení v USA. "Lidská diplomacie se setkává na půli cesty s tradiční diplomacií," uvádí se též v oznámení.

Seagal, jehož prarodiče byli ruští emigranti, je v posledních letech častým návštěvníkem v Rusku. Na veřejnosti se objevil i po boku ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého veřejně podporuje, a o ruské občanství prý požádal, aby mohl "několik měsíců v roce trávit se svými přáteli v Rusku". Kromě amerického a ruského občanství má Seagal i občanství srbské.

Témata: Steven Seagal