Právníci filmového producenta Harveyho Weinsteina se dnes obrátili na soudce v New Yorku s žádostí, aby byl jejich klient zproštěn obvinění ze znásilnění a sexuálních útoků. Poukázali přitom na e-maily, které jedna z žalujících žen Weinsteinovi po údajném znásilnění posílala, informoval server BBC.

Weinsteina nařklo ze sexuálních útoků víc než 70 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Spoluzakladatel filmových studií Miramax a The Weinstein Company vinu popírá a tvrdí, že ve všech případech byl sexuální kontakt dobrovolný.

Velká porota v New Yorku obvinila koncem května Weinsteina ze znásilnění, jehož se údajně dopustil v roce 2013, a také ze sexuálního útoku, který se datuje do roku 2004. V červenci přibylo další obvinění vztahující se k incidentu z roku 2006.

Weinsteinův právní tým dnes uvedl, že prokuratura měla velké porotě ukázat e-maily, které producentovi psala žena, jež ho obvinila, že ji v roce 2013 znásilnil. Podle producentových právníků tyto dopisy svědčí o "dlouhodobém, dobrovolném, intimním vztahu". E-mailová komunikace pokračovala další čtyři roky po schůzce, na níž producent údajně ženu znásilnil, upozornili Weinsteinovi obhájci.

Producentovi právníci tvrdí, že i obvinění od dalších dvou žen, jichž se případ řešený před newyorským soudem týká, jsou falešná a musejí být zamítnuta. Jednou z žalujících žen je bývalá herečka Lucia Evansová, která úřadům řekla, že ji v roce 2004 Weinstein jako začínající umělkyni přiměl ve své pracovně k orálnímu sexu. Druhou údajnou obětí je někdejší asistentka produkce, kterou prý Weinstein donutil k orálnímu sexu v roce 2006.

Témata:

Harvey Weinstein | stars24.cz

Vstoupit do diskuse