Bývalá manželka legendárního krále rokenrolu Elvise Presleyho (+42) Priscilla Presley (72), se odhodlala k radikálnímu kroku ve svém životě, když opustila scientologickou církev!.

Po čtyřech desítkách let odešla od scientologů, kteří ji podle ní připravili o veškeré peníze, uvedl ta britský server Daily Mail. No, není divu, tato církev totiž nemá zájem o chudé a neznámé lidi.

Téměř celý život v ‘‘kultu ďábla,‘‘ jak se scientologii trefně přezdívá, žila i dcera Priscilly a Elvise, Lisa Marie Presley (49). Když její otec zemřel, bylo jí pouhých 9 let. I když už byla tou dobou Priscila s Elvisem rozvedená, stále si byli velmi blízcí, už kvůli své malé dceři. Zanedlouho po jeho smrti tak bezradná a snadno zmanipulovatelná Priscilla vstoupila i s dcerou právě do této církve, kterou ji doporučil dlouhodobý člen, herec John Travolta (63). I ten přemýšlel po smrti svého syna v roce 2009 o tom, že kontroverzní církev opustí.

Scientologové jsou ale dost vyčůraná parta, a tak každému členovi, který začne mluvit o svém možném odchodu, což by pro ně byla ztráta peněz, začnou okamžitě vyhrožovat a jsou schopni tyto lidi vydírat i několik let. Při vstupování do církve musí zájemce totiž zodpovědět na kameru desítky intimních otázek, jejichž odpovědi pak bývají právě zdrojem k vydírání.

Jako první se před třemi lety odhodlala Lisa Marie a od scientologů odešla. Pro její matku to byl velký šok a na čas se odcizily. Zanedlouho ale Priscille došlo, že může získat svou dceru zpět, a tak od scientologů odešla také. Navázaly tak na prozření několika celebrit, které v minulosti podivnou církev také opustily. Mezi ně patřily například ex manželky jejich představitele Toma Cruise, tedy Nicol Kidman a Katie Holmes. Jejich vystoupení ze scientologické církve ale proběhlo téměř v naprosté tichosti, herečky se totiž bály právě možného následného vydírání.

Témata:

Priscilla Presley | scientologická církev | stars24.cz

Vstoupit do diskuse