Harry, Meghan a Netflix: Sága pokračuje! Co vzniká?

Princ Harry 2

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

28. července 2023 19:11

Princi Harrymu a jeho ženě Meghan už zbývá jen jedna ze dvou lukrativních spoluprací s globálními streamovacími platformami. Rozšířily se sice informace o jisté nespokojenosti ze strany Netflixu, jenže zároveň má být v plánu hned několik společných projektů.

"Vážíme si našeho partnerství s Archewell Productions," sdělil mluvčí Netflixu na konči června magazínu People. "Harry & Meghan byl dosud největší dokumentární debut na Netflixu, a tak společně pracujeme na řadě projektů, včetně chystané dokumentární série Heart of Invictus," dodal.

Britský deník The Sun ale zároveň v uplynulých týdnech napsal, že streamovací gigant řeší, zdali hvězdnému páru vyplatí druhou polovinu lukrativního kontraktu ve výši 81 milionů liber. List s odvoláním na svůj zdroj z filmového průmyslu uvedl, že Harry a Meghan dostanou zbývajících 40 milionů, pokud vytvoří obsah, o který bude opravdový zájem, jako tomu bylo v případě již zmíněného debutu.

Vznik něčeho nového každopádně komplikuje také probíhající stávka v Hollywoodu. Poprvé od roku 1960 totiž nastala situace, že zároveň stávkují scénáristé i herci. V ohrožení se tak ocitly i mnohem lukrativnější produkce, a to včetně velkofilmů.

S vévodou a vévodkyní ze Sussexu už se v červnu rozloučila streamovací platforma Spotify. Obě firmy, včetně té prince a jeho ženy, oznámily konec partnerství ve společném prohlášení pro CNN. "Spotify a Archewell Audio souhlasily, že se jejich cesty rozejdou," stojí v něm.

Podle Sky News byl pár propuštěn, protože nevytvářel dostatek obsahu. Od podepsání mnohamilionové smlouvy před necelými třemi lety totiž vzniklo jen dvanáct epizod podcastu, hosty byly například zpěvačka Mariah Careyová či tenistka Serena Wiliamsová.

Hvězdná dvojice patřila mezi nejdůležitější osobnosti, které na konci roku 2020 oznámily dohodu o exkluzivní spolupráci se zmíněnou službou. Spotify tehdy uvedla, že dvojice pro ni bude uvádět a vytvářet podcasty.

Témata: Princ Harry Meghan Markle Netflix