Berlusconiho POSLEDNÍ VŮLE: Itálie už ví, komu odkázal to podstatné!

Silvio Berlusconi

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

6. července 2023 10:40

Italský miliardář Silvio Berlusconi odkázal v poslední vůli kontrolu nad rodinným holdingem Fininvest svým dvěma nejstarším dětem Pieru Silviovi a Marině. Bývalý premiér zemřel před několika týdny po vleklých zdravotních problémech.

Pier Silvio a Marina budou mít nově ve společnosti společný řídící podíl 53 procent, který bude mezi ně rozdělený půl na půl. Italská agentura ANSA o tom informovala ve čtvrtek.

Berlusconi zemřel v pondělí 12. června ve věku 86 let na leukémii. Itálie kvůli úmrtí expremiéra vyhlásila státní smutek. Pohřeb proběhl v katedrále Narození Panny Marie, které se říká také milánský dóm.

Šestaosmdesátiletý politik vedl Itálii z pozice premiéra mezi lety 1994 až 1995, 2001 až 2006 a 2008 až 2011. V závěru života byl opět senátorem, jeho strana Forza Italia je součástí vládnoucí koalice premiérky Meloniové.

Berlusconiho smrtí končí jedna z nejkontroverznějších politických kariér, napsala televize Sky News a připomněla například nechvalně proslulé "bunga bunga" večírky, které způsobily v Itálii velký politický skandál.

Světu však milánský rodák nebyl známý jen jako politik, ale také jako vlastník jednoho z nejúspěšnějších fotbalových klubů světa AC Milán. Podle serveru DW jej sice v roce 2017 prodal, ale vzápětí koupil klub AC Monza, s nímž dosáhl postupu z třetí ligy do nejvyšší soutěže.

Témata: Silvio Berlusconi Itálie