Harry a Meghan dali definitivně sbohem Británii: Tohle k tomu řekl Buckinghamský palác!

Královská svatba prince Harryho a Meghan Markleové

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

29. června 2023 12:36

Princ Harry a jeho žena Meghan opustili sídlo Frogmore Cottage ve Windsoru, potvrdil Buckinghamský palác. Nemovitost, kterou si opravili s pomocí královské pokladny, byla podle britských médií posledním opěrným bodem páru ve Spojeném království.

Informovala o tom televize Sky News. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu byli požádáni o vystěhování zbývajících věcí jen pár týdnů poté, co princ kritizoval britskou královskou rodinu ve svých memoárech Spare, které vyšly v lednu.

Frogmore Cottage byla původně dárkem pro dvojici od tehdejší královny Alžběty II., babičky mladšího syna současného panovníka Karla III. Královské účty podle webu ukázaly, že na renovaci sídla bylo vynaloženo 2,4 milionu liber.

"Můžeme potvrdit, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu opustili Frogmore Cottage," řekl Michael Stevens s tím, že neuvede žádné další podrobnosti. Zopakoval, že dvojice zpětně uhradila výdaje za provedené úpravy.

Harry a Meghan v únoru 2021 opustili institut královské rodiny. Nyní žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států, mají syna Archieho a dceru Lilibet Dianu. Živí se například spolupracemi se streamovacími platformami.

CNN v červnu informovala, že partnerství s firmou Spotify, pro kterou pár vytvářel podcasty, je u konce. Podle informací britského deníku The Sun zároveň Netflix řeší, zdali jim vyplatí druhou polovinu lukrativního kontraktu ve výši 81 milionů liber. Jeho zástupci chtějí, aby vznikl obsah, o který bude opravdový zájem, jako tomu bylo v případě šestidílné dokumentární série.

Témata: Princ Harry Meghan Markle královská rodina (gbr) Velká Británie