Elon Musk versus Mark Zuckerberg: Chystá se epická bitva v kleci?!

Elon Musk 4

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

25. června 2023 20:18

Dva nejznámější vlastníci sociálních sítí se zřejmě potkají v kleci. Zápas v MMA si přes internet domlouvají Elon Musk a Mark Zuckerberg. Favoritem se zdá být druhý jmenovaný, protože je mladší a podle dostupných informací se bojovým sportům již věnuje.

Na celou záležitost upozornila BBC. Musk nejprve napsal ve zprávě na twitteru, že je připraven na bitku v kleci se Zuckerbergem. Ten reagoval zveřejněním screenshotu příspěvku svého vyzyvatele s komentářem: "Pošli mi polohu." Podle Muska by se měli střetnout v oktagonu v Las Vegas.

"Ten příběh mluví sám za sebe," řekl BBC mluvčí společnosti Meta, kterou vlastní Zuckerberg a pod jejíž hlavičkou fungují sociální sítě Facebook a Instagram. Mediální zastoupení Twitteru věc oficiálně nijak nekomentovalo.

Musk, který příští týden oslaví 52. narozeniny, se přitom svěřil, že téměř neposiluje. "Mám skvělou techniku, které říkám 'mrož', kdy jen ležím na svém soupeři a nic nedělám," naznačil, jaká by mohla být jeho taktika.

Naopak devětatřicetiletý Zuckerberg se v oblasti bojových sportů činí. Nejen, že trénuje MMA, ale podle dostupných informací v nedávné době ovládl turnaj v jiu-jitsu.

MMA (anglicky Mixed Martial Arts) je zkratka pro smíšená bojová umění. Jde o plně kontaktní bojový sport, který kombinuje postupy a techniky z řady bojových sportů. Boj je možný v postoji i na zemi. Nejznámější a nejprestižnější světovou organizací je americká UFC, v Česku je populární zápasení pod hlavičkou organizace Oktagon.

Témata: Elon Musk Mark Zuckerberg MMA (Mixed Martial Arts)