Proč Alec Baldwin zastřelil kameramanku? Prokuratura už ví, kde se vzal ostrý náboj!

Alec Baldwin

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

14. června 2023 21:28

Zbrojařka, která měla na starosti kontrolu zbraní při natáčení filmu, při němž herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku, během natáčení pila alkohol a kouřila marihuanu, tvrdí prokurátoři. Podle nich tak měla v době, kdy do zbraně umístila ostrý náboj, zřejmě kocovinu. Baldwin ze zbraně následně vystřelil a 21. října 2021 zabil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Uvedl to server Huffington Post.

Prokuratura nově uvedla, že kontrolorka zbraní Hannah Gutierrezová-Reedová, která měla na starosti i revolvery používané při natáčení amerického filmu, během natáčení po večerech pila alkohol a kouřila marihuanu. Pravděpodobně tedy měla "kocovinu", když před natáčením vložila ostrý náboj do revolveru, který herec použil.

Prokurátoři v americkém státě Nové Mexiko to uvedli v reakci na žádost jejích právníků, aby byla obvinění vůči jejich klientce za neúmyslné zabití zamítnuta. Podle prokurátorů se už dříve vykazovala bezohledným a nedbalým chováním a podle nich je ve veřejném zájmu, aby "byla konečně pohnána k odpovědnosti".

Její obhájce Jason Bowles v úterý uvedl, že prokurátoři s případem nakládají nesprávně. "Prokuratura opustila své poslání vykonávat spravedlnost a jasně se přiklonila ke své vlastní pravdě," řekl. Předběžné slyšení s kontrolorkou je naplánováno na srpen.

Prokurátoři také uvedli, že do 60 dnů rozhodnou, zda Baldwina znovu obviní. Podle nich bude záviset na výsledcích analýzy střelné zbraně a její zlomené spouště. Obvinění z neúmyslného zabití proti Baldwinovi bylo v dubnu staženo. Prokurátoři uvedli, že se objevily nové důkazy a že je zapotřebí více času na vyšetřování.

Baldwinovi podal nabitou zbraň Dave Halls, který byl asistentem režiséra, s tím, že její použití je bezpečné. Při incidentu utrpěl zranění také režisér Joel Souza. Podle dokumentů ze soudu nabila zbraň zbrojařka Gutierrezová-Reedová. Ta ji následně podala Hallsovi, který ji zkontroloval, aby se ujistil, že náboje neobsahují střelný prach.

Zvláštní žalobci Kari Morrisey a Jason Lewis už dříve uvedli, že obvinění z neúmyslného zabití proti Hannah Gutierrezové-Reedové se nemění. "Byly odhaleny nové skutečnosti, které vyžadují další vyšetřování a forenzní analýzu," uvedli žalobci v dubnu, aniž by tato fakta upřesnili. "Toto rozhodnutí nezbavuje pana Baldwina trestní viny a obvinění mohou být znovu vznesena," dodali.

Incident se odehrál při natáčení nízkorozpočtového filmu Rust v lokalitě u Santa Fe v Novém Mexiku. Baldwin při něm 21. října 2021 vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Témata: Alec Baldwin