Vévodkyně Meghan se, jak známo, korunovace krále Karla III. neúčastnila. Podle tvrzení některých médií to mělo být kvůli oslavám narozenin syna Archieho. Její otec Thomas Markle, s nímž vévodkyně nemá nejlepší vztahy, její neúčast na události přivítal. V opačném případě by to zřejmě mohlo dopadnout zle.

Harry a Meghan, kteří dlouhodobě žijí v USA, byli na korunovaci pozváni. Mluvčí královské rodiny sdělil BBC, že pár "obdržel emailovou korespondenci ohledně korunovace z kanceláře Jeho Veličenstva".

Jenže na korunovaci dorazil pouze princ Harry, který se krátce po ní sebral a odjel na letiště. Podle magazínu People chtěl být princ oporou svému otci v tento nesmírně důležitý den a i Karel III. chtěl mít u sebe svého syna.

Stejně tak ale chtěl být i Harry se svým synem, a tak krátce po ceremonii odletěl zpět do USA. Archie totiž slavil čtvrté narozeniny, a to byl i oficiální důvode neúčasti vévodkyně Meghan na korunovaci.

Podle serveru Style Caster Meghan původně zvažovala, že se korunovace zúčastní. "Zdroj z okolí vévody a vévodkyně uvedl, že Meghan chtěla být na korunovaci a podpořit svého tchána, ale určité okolnosti ji to nedovolily," uvedl.

Svou roli v její neúčasti mohla hrát i snaha o vyhnutí se pozornosti médií. "Když se ohlédnete zpět, tak některé z největších problémů Meghan a Harryho byly způsobeny tím, že o nich všichni neustále mluvili a pozornost na ně byla upřena v době, kdy to tak být nemělo," uvedl. 

Její otec Thomas Markle ale neúčast Meghan na korunovaci přivítal. "Bylo to to nejlepší," řekl Daily Mailu. "Mezi Meghan, Harrym a královskou rodinou je příliš mnoho neshod," dodal.

Témata:

korunovace krále Karla III. (6.5.2023) | Meghan Markle | Thomas Markle | stars24.cz

Vstoupit do diskuse