Bohužel, čas je neúprosný a odměřuje každému stejně. I slavní hrdinové akčních filmů stárnou a každým rokem podniknou nový zářez na své pažbě.

Při oslavě 72. narozenin Sly Stalloneho s jeho přáteli byl pořízen záznam, kde "Rambo" se pokouší o hula tanec se svým odvěkým rivalem "Terminátorem".

Ten video zveřejnil na svém instagramovém účtu a připsal mu dojmený vzkaz: "Happy birthday @officialslystallone. Jsi renesanční muž, skvělý přítel a fantastický hula tanečník, ale nikdy nezapomeň, že jsi starší než já!"

Sylvester Stallone se narodil 6. července 1946 v New York City. Je americký herec, scenárista a režisér s italskými kořeny, proslavil se především rolemi boxera Rockyho Balboy a vietnamského veterána Johna Ramba.

Často bývá uváděn pod přezdívkou Sly.

Vystudoval American College ve Švýcarsku. Ve filmu se poprvé objevil v erotickém snímku The Party at Kitty and Stud’s, první významnější hereckou příležitostí po nezávislých snímcích No Place to Hide a The Lord’s of Flatbush a řadě komparzních rolí byla vedlejší role svérázného závodníka v béčkovém filmu s Davidem Carradinem v hlavní roli Death Race 2000 z roku 1975.

Zvrat přišel v následujícím roce, kdy nabídl producentům vlastní scénář o zápase boxerského (a životního) outsidera proti mistru světa v těžké váze (inspirovaný skutečným zápasem mezi Muhammadem Ali a Chuckem Wepnerem). Stallonovi bylo za scénář nabídnuto 350 000 dolarů. Dle studia byl ideálním kandidátem na obsazení hlavní role například herec Burt Reynolds. Stallone však nabídku odmítl s tím, že chce sám hrát hlavní roli. Nakonec si prosadil svou. Film s náklady pouhého jednoho milionu dolarů se stal celosvětovým hitem, utržil 225 mil. dolarů a získal deset nominací na Oskara (včetně dvou pro Stallona za scénář a hlavní mužskou roli), z nichž tři vyhrál (nejlepší film, režie a střih).

Do češtiny Stallona nejčastěji dabují Pavel Rímský a Pavel Soukup.

Témata:

Sylvester Stallone | Arnold Schwarzenegger | stars24.cz

Vstoupit do diskuse