Elán se opět vrátí na pódia v příštím roce, kdy to bude šest let od posledního vystoupení legendární slovenské kapely. Jaký je důvod comebacku? Kulaté narozeniny hned dvou výrazných členů formace.

Elán odehraje příští rok dva výjimečné halové koncerty, a to v pátek 20. září 2024 v O2 areně v Praze a o týden později na Zimním stadióně Ondreja Nepelu v Bratislavě. 

Důvodem jednorázového návratu na pódia jsou oslavy sedmdesátin zpěváka a baskytaristy Joža Ráže a zpěváka a klávesisty Vašo Patejdla. Oba před pětapadesáti lety kapelu zakládali.

Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy své velkolepé československé halové a open air turné plné vizuálních efektů a projekcí zakončoval ve vyprodané pražské O2 areně. Ráž už tehdy připustil, že by se mohl s muzikanty ještě někde výjimečně objevit, pokud k tomu bude opravdu výjimečný důvod.

"Fanoušci, kteří milují hudbu Elánu, dostávají unikátní možnost zažít kapelu ještě dvakrát naživo. A to i přesto, že většina z nich v to už nedoufala. Skupina totiž ohlásila konec svojí koncertní kariéry. Pánové ale mají pořád elán na rozdávání a chtějí se o něj podělit s posluchači a oslavit tak narozeniny. Fanoušci si budou moci zazpívat s Elánem písničky, které je provázely velkou částí života," uvedl manažer kapely Michal Čimera.

Témata:

skupina Elán | Ráž, Jožo | stars24.cz