Demencí trpící Bruce Willis se po dlouhé době objevil na veřejnosti!

Bruce Willis 3

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

6. března 2023 20:38

Americký herec Bruce Willis, který trpí frontotemporální demencí, se ukázal po delší době na veřejnosti. Herec se objevil ve společnosti přátel v Santa Monice, kde zavítali společně na kávu.

Willis známý především z rolí akčních hrdinů kariéru ukončil už loni v březnu kvůli afázii, nemoci, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět řeči. Hercova rodina poté oznámila, že jeho stav se od té doby zhoršil.

Frontotemporální demence je typ demence, který je nejčastějším typem u lidí mladších 60 let. Zatímco termín 'demence' je nejčastěji spojován se ztrátou paměti, frontotemporální demence (FTD) je jiná.

Get well soon star boy #Brucewillis thank you for all the wonderful screen time💣❤️🙏 pic.twitter.com/13A4d2TQQ8

— Ajuvibez (@ajuvibez) March 4, 2023

Mnohem pravděpodobněji ovlivní osobnost postiženého, chování, jazyk i pohyb, právě kvůli částem mozku, které postihuje: čelní a spánkový lalok. Lidé diagnostikovaní s tímto typem demence mají podle asociace průměrnou dobu dožití sedm až 13 let. 

Willisovým patrně nejznámějším hereckým počinem je série akčních filmů Smrtonosná past. Poté překvapil rolí dětského psychiatra Malcolma Croweho v mysteriózním Šestém smyslu. Podobné role se mu však už nedostalo a režiséři, ať už Quentin Tarantino v Pulp Fiction, Terry Gilliam ve sci-fi 12 opic, Luc Besson v Pátém elementu nebo Robert Rodriguez a Frank Miller v Sin City, ho obsazovali hlavně do známého typu drsňáka.

Témata: Bruce Willis