Steven Seagal se nemá čím chlubit. Od Putina obdržel cenu, za kterou by se řada lidí styděla

Steven Seagal 2

Autor: ČTK

28. února 2023 20:48

Ruský prezident Vladimir Putin vyznamenal hollywoodského herce Stevena Seagala řádem přátelství. Ocenil ho za zásluhy o rozvoj mezinárodní "kulturní a humanitární spolupráce".

Někdejší hvězda akčních filmů Seagal přijal v roce 2016 ruské občanství. Rusko nepřestal obdivovat ani ve chvíli, kdy napadlo sousední Ukrajinu. Loni v létě navštívil proruské separatisty na ukrajinském Donbasu a poté dal rozhovor ruskému propagandistovi Vladimiru Solovjovovi, v němž uvedl, že Rusko k invazi na Ukrajinu donutila "existenciální hrozba".

Herec se už v roce 2018 stal zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy. Jako Putinův obdivovatel nechyběl ani na jeho prezidentské inauguraci v témže roce.

Hrdina filmů Přepadení v Pacifiku či Aljaška v plamenech tíhne i k dalším kontroverzním lídrům. Při návštěvě Venezuely v roce 2021 daroval tamnímu autoritářskému prezidentovi Nicolásovi Madurovi samurajský meč. V minulosti získal i srbské občanství, zároveň si ale ponechává své původní americké.

Témata: Steven Seagal