Okresní prokurátorka ve státě Nové Mexiko na jihozápadě USA dnes obžalovala amerického herce Aleca Baldwina z neúmyslného zabití. Herec v roce 2021 smrtelně postřelil 42letou kameramanku Halynu Hutchinsovou během natáčení westernu Rust.

Prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová obžalovala z neúmyslného zabití 64letého Baldwina a Hannah Gutierrezovou-Reedovou, která pro film obstarávala zbraně. "Po důkladném přezkoumání důkazů a zákonů státu Nové Mexiko jsem rozhodla, že existuje dostatek důkazů pro vznesení obžaloby z trestného činu proti Alecu Baldwinovi a dalším členům filmového štábu snímku Rust," uvedla prokurátorka. "Z mého pohledu nikdo nestojí nad zákonem a každý si zaslouží spravedlnost," dodala žalobkyně.

Natáčení nízkorozpočtového filmu se odehrávalo na ranči Bonanza Creek u Santa Fe v Novém Mexiku. Baldwin při něm 21. října 2021 vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Asistent režie David Halls podepsal dohodu o přiznání viny ve věci nedbalého používání smrtící zbraně, uvedla prokurátorka.

Podle zákonů Nového Mexika hrozí za neúmyslné zabití až 18 měsíců vězení a pokuta ve výši 5000 dolarů (110.500 korun).

Témata:

Alec Baldwin | USA | stars24.cz