Jak už stars24.cz informoval, americká zpěvačka Lisa Marie Presleyová, která byla jedinou dcerou rokenrolové legendy Elvise Presleyho, zemřela ve věku 54 let. V prohlášení to oznámila její matka Priscilla Presleyová, která ale neuvedla detaily. Médiím se přesto podařilo zjistit, co skonu předcházelo.

Média krátce před smrtí informovala, že Lisa Marie Presleyová měla zástavu srdce a byla převezena do nemocnice v Los Angeles. Podle webu TMZ byli záchranáři vysláni do domu v Calabasas ve čtvrtek v 10:37 místního času poté, co obdrželi hlášení o ženě se zástavou srdce

Lisu museli na místě resuscitovat a poté ji převezli do nemocnice. Hospitalizaci své dcery vzápětí potvrdila také Priscilla Presleyová. Další podrobnosti nesdělila.

Server ale následně zjistil, že zástava nebyla příčinou jejího úmrtí. Tedy ne ta první. Poté, co ji záchranáři poprvé resuscitovali, se Lise vrátil puls, následné vyšetření ale ukázalo, že utrpěla mozkovou smrt. 

Lékaři ji uvedli do kómatu a při životě ji držely přístroje. Rodina se ale rozhodla podepsat zákaz další resuscitace. Příčinou smrti tak byla až druhá srdeční zástava, při které ji už lékaři na přání pozůstalých neresuscitovali. 

Lisa Marie Presleyová se narodila v roce 1968 a byla majitelkou memphiského domu Graceland, který byl sídlem jejího otce a později se stal oblíbenou turistickou destinací. Její rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři. Její otec Elvis Presley zemřel v roce 1977 ve věku 42 let v Gracelandu na selhání srdce, když jí bylo devět let.

Hudební kariéra Presleyové začala v roce 2003 debutovým albem To Whom It May Concern. Po něm následovalo v roce 2005 album Now What a v roce 2012 Storm and Grace.

Presleyová se vdala čtyřikrát. V roce 1994 si vzala krále popu Michaela Jacksona, pouhých 20 dní po rozvodu se svým prvním mužem, muzikantem Danny Keoughem. S Jacksonem se rozvedla roce 1996. V roce 2002 se provdala za amerického herce Nicholase Cage, který je velkým fanouškem jejího otce. Cage o čtyři měsíce později podal žádost o rozvod.

Její čtvrté manželství bylo s jejím kytaristou a hudebním producentem Michaelem Lockwoodem. Rozvedeni byli v roce 2021. Měla čtyři děti, její jediný syn Benjamin Keough v roce 2020 ve věku 27 let spáchal sebevraždu. Její 33letá dcera Riley Keoughová je herečka. S posledním manželem měla dcery dvojčata Harper a Finley, kterým je 14 let.

Témata:

Lisa Marie Presleyová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse