Poznáte v britském fešákovi jeho slavného otce?

Duncan Jones

Autor: Renata Schnabelová, stars24.cz

21. října 2017 19:33

Podívejte se dobře. Stále v britském režisérovi a kameramanu Duncanu Jonesovi (46) nepoznáváte jeho původ? Jeho jméno Vám ale zřejmě moc nenapoví. Tento sympaťák je synem legendárního zpěváka Davida Bowieho (+69). Pravdou je, že šibalský výraz, sexappeal a úsměv nesporně zdědil po svém slavném otci.

David Bowie zemřel minulý rok v lednu na rakovinu jater. Jeho poslední album Blackstar stihl vydat ještě dva dny před svou nečekanou smrtí. Všechny texty písní na albu jsou ale jakýmsi Bowieho rozloučením se životem, deska totiž vznikala v době, kdy už byl nezapomenutelný zpěvák na pokraji svých sil. Jelikož si ale nepřál, aby byl jeho zdravotní stav medializován, o jeho nemoci tak vědělo pouze nejbližší okolí a jeho rodina. Tím spíše byla jeho smrt naprosto zdrcující zprávou pro celý svět. Autor nestárnoucích hitů jako Heroes, Lady Grinning soul, Rebel rebel, Under pressure, který zpíval společně s Freddiem Mercurym (+45) a nespočtu dalších, zplodil svého syna Duncana se svou první manželkou Angelou Bowie. Tu v roce 1992 vystřídala po boku Bowieho somálsko-americká modelka Iman.

Duncan se sice nedal na hudební dráhu po vzoru svého otce, stal se ale velmi úspěšným režisérem a příležitostným kameramanem. Na kontě má například filmy Whistle, Zdrojový kód či Moon. V posledním zmiňovaném mysteriózním dramatu si zahrál například americký herec Kevin Spacey. Duncan tak patří mezi uznávané britské režiséry i bez toho aniž by k prosazení potřeboval otcovu slávu. V roce 2012 se oženil s fotografkou Rodene Ronquillo a přesně 6 měsíců po smrti jeho otce, tedy 10. Července 2016, se jim narodil syn, který dostal jméno Stenton David Jones. Malý Stenton David by tak byl prvním Bowieho vnoučetem.

Témata: Duncan Jones David Bowie